Parker v České republice a na Slovensku

Abychom dokázali plnit potřeby našich zákazníků v oboru řízení pohybu, disponujeme nejširší řadou výrobků. Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, těsnění, letectví a kosmonautika, řízení procesů a manipulace s kapalinami a plyny.

Vedení s posláním

Jako důvěryhodný partner spolupracujeme s našimi zákazníky, abychom umožnili technologické průlomy, které mění svět k lepšímu.

Zjistěte více o poslání společnosti Parker

Vedení s posláním

Naše poslání

Parker definoval svůj jedinečný přínos pro svět prostřednictvím nového prohlášení o svém poslání: Umožňujeme průlomové technické inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Jako globální leader v technologiích pro řízení pohybu hraje Parker klíčovou roli v aplikacích, které mají pozitivní dopad na svět.

Výroční zpráva

Přestože příchod COVID-19 přinesl ve fiskálním roce 2020 významné výzvy, Parker pokračoval v probíhající transformaci v rámci své firemní strategie (The Win Strategy®) s cílem zajistit silnou finanční výkonnost a hodnotu pro akcionáře. To svědčí o odolnosti společnosti a směřování ke světlé budoucnosti.

Zpráva o udržitelnosti

Nejnovější zpráva o udržitelnosti, která představuje jedinečné místní iniciativy, které pomáhají posilovat komunity, šetřit zdroje a mají pozitivní dopad na životní prostředí na místní úrovni, ukazuje, jak členové týmu po celém světě žijí posláním společnosti Parker: Umožňujeme průlomové technické inovace, které vedou k lepší budoucnosti.

Trvalá udržitelnost

Díky širokému portfoliu technologií pro řízení pohybu, zapojeným týmům pracujícím po celém světě a dlouhodobým partnerstvím se zákazníky je Parker připraven pomáhat zlepšovat životy mnoha lidí a dělat svět lepším místem. Řešení situací, které ovlivňují kvalitu života, je více než ambice. Schopnost pomáhat členům týmu prospívat, chránit životní prostředí a podporovat místní komunity je považována za klíčové měřítko úspěchu společnosti.
Nejnovější zpráva o udržitelnosti, která představuje jedinečné místní iniciativy, které pomáhají posilovat komunity, šetřit zdroje a mají pozitivní dopad na životní prostředí na místní úrovni, ukazuje, jak členové týmu po celém světě žijí posláním společnosti Parker: Umožňujeme průlomové technické inovace, které vedou k lepší budoucnosti.
Zpráva o udržitelnosti
Zakládáním vysoce výkonných týmů a řízením vlastnické kultury, členové týmu společnosti Parker významně zlepšují bezpečnost, kvalitu, náklady a včasné dodání. Staví také na bohatém dědictví sociální odpovědnosti prostřednictvím dobrovolnictví a charitativních aktivit, které pomáhají řešit potřeby místních komunit.
Lidé
Od rozšíření recyklačních programů a nalezení nových způsobů využití ekologických materiálů, až po optimalizaci výrobních procesů a snížení spotřeby energie, vody a surovin, Parker zkoumá nové metody, jak šetřit zdroje a pomáhat chránit životní prostředí.
Planeta
Technologie Parker lze najít všude tam, kde se něco hýbe. Řízení vylepšení v celém životním cyklu produktu a navrhování systémů tak, aby fungovaly ve špičkovém výkonu, představuje smysluplnou příležitost k vytvoření hodnoty pro zákazníky a zároveň minimalizaci dopadu na životní prostředí.
Planeta

Naše společnost

Od součástky po celý systém, nabízíme kromě širokého portfolia výrobků i skutečné partnerství a společný přístup k řešení potřeb zákazníků.

Parker Hannifin je vedoucí světovou firmou v oblasti řízení pohybu a společně se svými zákazníky se podílí na zvyšování jejich produktivity a ziskovosti. Roční obrat přes 14 miliard USD, dlouholetá zkušenost od roku 1917 a více než 55 000 zaměstnanců v 50 zemích po celém světě jsou zárukou kvalitní práce a množství specializovaných řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů.
Historie společnosti Parker je zajímavým popisem transformace technologie za období 100 let. Ohlédněte se za ní prostřednictvím našich brožur a videí, které vám přiblíží naše počátky, úspěchy a vývoj až k dnešním rozměrům naší společnosti.
Podívejte se na naše videa o technologiích, produktech a distribuční síti a zjistěte, jak vám naše řešení mohou pomoci zefektivnit vaši výrobu, vyřešit vaše potřeby a dosáhnout vyšší ziskovosti a produktivity. Nahlédněte také do historie společnosti Parker a sledujte její růst od založení až po současnost a její přínos společnosti.

Partnerství se zákazníky

Ve firmě Parker věříme ve vytváření partnerství s našimi zákazníky. Jedině tak jim můžeme poskytovat řešení, která napomohou dosažení vyšší produktivity a ziskovosti každého z nich. Klíčem je výroba těch nejlepších systémů dle jejich individuálních požadavků. To vyžaduje nejprve pochopení zákazníkových aplikací a poté nalezení nových a lepších způsobů, jak vytvářet skutečnou hodnotu. Díky tomuto přístupu jsme schopni s našimi produkty vytvářet takové systémy, které přináší úspory.

Systémová řešení

Poskytujeme systémová řešení ve čtyřech klíčových segmentech: hydraulika, pneumatika, filtrace a chlazení. Pro prvovýrobce a exportéry zajištujeme komplexní přístup v aplikaci systémů od návrhu přes výrobu, odzkoušení, instalaci a zaškolení až po záruční i pozáruční servis. Systémy v našem pojetí představují především myšlenku, jak společně se zákazníkem zvolit nejvhodnější řešení vyhovující jeho požadavkům.

Distribuční síť

Díky rozsáhlé vlastní i distributorské síti dodáváme naše produkty a služby zákazníkům po celém světě. Maloobchodní síť prodejen ParkerStore je strategicky rozmístěna a neustále se rozrůstá. ParkerStore řeší i servisní zásahy přímo u zákazníků. Prostřednictvím servisních vozů je k dispozici rychlý a kompletní servis hydrauliky i hadicových montáží. Parker tak naplňuje svůj dlouhodobý cíl, být svým zákazníkům co nejblíže.

Distribuční síť je členěna do třech úrovní, podle kterých se liší i schopnost obsloužit zákazníka: autorizovaný, certifikovaný a premier distributor. Premier distributoři provozují prodejnu ParkerStore a mohou nabízet i další maloobchodní služby - mobilní servis Hose Doctor či „On Site“ kontejner.

V České a Slovenské republice je široké pokrytí zajištěno díky více než 35 nejvýznamnějším distributorům a prodejnám ParkerStore a Parker tak disponuje jednou z největších distribučních sítí v tomto oboru v ČR a SR. Podívejte se, kde se nachází Váš nejbližší distributor.

Informace pro investory

Společnost Parker v posledních letech využila strategického růstu a příležitostí daných tržními podmínkami a díky tvrdé práci a obětavosti všech zaměstnanců ve světě tak dosáhla silného finančního výsledku. Efektivní realizace Win strategie v budoucnu umožní společnosti Parker dosáhnout nejlepších finančních výsledků a dalšího úspěchu po dalších 100 let. Podívejte se na naše finanční zprávy, prezentace nebo webová vysílání a přesvědčte se sami.

Charitativní projekty

Jsme si vědomi společenské odpovědnosti a tak neváháme podporovat ty, kteří to potřebují, a to nejen v našem nejbližším okolí.
Pro Parker jsou důležité dobré vztahy nejen na pracovišti, ale také v místech, kde působíme. Proto se snažíme podpořit i místní komunity, kterým tak pomůžeme usnadnit jejich fungování. Díky naší finanční podpoře má týdenní stacionář Dobromysl pro osoby s chronickým duševním onemocněním a mentálním postižením nový minibus, který bude pomáhat převážet klienty. Minibus s naším přispěním zajistila společnost AB Help, která tyto minibusy zajišťuje pro neziskové organizace.
Stejným způsobem jsme přispěli na pořízení vozidla pro zařízení Klokánek na Praze 8, které zřizuje nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem Fond ohrožených dětí.
AB Help & Parker

Jako světová jednička v oblasti řízení a kontroly pohybu podporujeme hlavně ty, kterým není dána možnost plnohodnotného volného pohybu.

Management naší společnosti rozhodl pokračovat v každoroční podpoře Jedličkova ústavu a malou kapkou tak přispět k usnadnění integrace handicapovaných dětí do společnosti a finanční úspory hledat v jiných oblastech než je účelná pomoc. Jedná se o finanční příspěvek ve výši 35.000,- Kč firmě S-MOBIL s.r.o., která zajišťuje speciálně upravené automobily / mikrobusy pro Jedličkův ústav. Tyto vozy rozváží děti a mladé lidi se zdravotním postižením do škol či za kulturou.

Nadační stipendijní fond Jedličkova ústavu (NSFJÚ), který byl založen s cílem shromáždit finanční prostředky, které by se mohly každoročně vyplácet formou stipendia studentům středních škol Jedličkova ústavu a školy (JÚŠ). Od roku 2009 navíc NSFJÚ nabízí stipendium mladému člověku se zdravotním postižením, který peníze využije pro přípravu na své povolání (studium, rekvalifikace).

Studenti středních škol „Jedličkova ústavu a školy“ jsou připravování na ukončení studia na speciální škole a přechod do prostředí běžných škol nebo běžného pracovního prostředí v několika tranzitních programech. Součástí těchto programů je také naučit je žádat si o finanční podporu formou stipendia a plnit podmínky těchto stipendií.

JÚŠ je příspěvková organizace města Prahy, a proto nemůže ze svého rozpočtu dávat peníze přímo studentům, byl založen tento nadační stipendijní fond a Parker Hannifin do něj přispěl částkou 50 tis. Kč.

Auta pro Jedličkův Ústav - Parker charita

Občanské sdružení Vividus Dynamis vzniklo pro potřeby vozíčkářského tenisu a podpory handicapovaných občanů v Praze a části ČR zhruba od Českomoravské vysočiny na západ. PARKER Hannifin coby titulární sponzor jednoho z turnajů Mistrovství ČR v tenisu na vozíku DOCUTEC Tour, poskytl finanční podporu ve výši 30 tis. Kč. Tyto finance jsou určeny primárně pro turnaj - jsou z nich hrazeny nezbytné náklady na akci a dále provoz občanského sdružení - tedy např. pro nákupy sportovních potřeb pro hráče (rakety, výplety, míče, oblečení, servis vozíků, atd.). Seriál DOCUTEC Tour se skládá ze 7 akcí - začíná většinou v Radnicích u Rokycan v srpnu, pokračuje turnajem v Kurdějově na Jižní Moravě (říjen-listopad) v únoru v Karviné, v dubnu v Praze na HAMRu, v červnu bývá seriál přesunut na Slovensko, první červencový víkend se hraje Prague PARKER Hannifin Cup v Praze 4 a seriál je ukončen v Bystřici pod Hostýnem, aby, většinou na mezinárodním turnaji ITF 3 v Brně (srpen) mohli být vyhlášeni mistři ČR ve dvouhře a ve čtyřhře.

Pražský turnaj, který se hraje nyní pod hlavičkou naší firmy, je prvním turnajem v tenisu na vozíku, který byl pořádán čistě pro české a později i slovenské hráče.

MČR v tenisu na vozíku - Parker charita
Sport a vůbec aktivity v dětském věku jsou velmi důležité pro vytváření hodnot a životního stylu v dospělosti. Proto spolupracujeme s organizací Alpinka, která zajišťuje ozdravné a sportovní pobyty dětí v přírodě, ať už se jedná o lyžařské výcviky, školy v přírodě nebo cyklotábory. Alpince pomáháme formou věcných darů, které dostanou malí závodníci lyžařské školy, na cyklotáborech a na školách v přírodě jako odměnu za své sportovní úsilí. Sportovní a ozdravné akce probíhají na Šumavě v Železné Rudě.
Sportovní aktivity pro děti - Parker charita

Certifikáty

Jedním s charakteristických rysů společnosti Parker jsou kvalitní výrobky. Proto máme již dlouhou dobu zaveden systém řízení kvality dle mezinárodně platné normy ISO 9001. Jsme si také vědomi důležitosti péče o životní prostředí a proto naše závody splňují mezinárodní normu ISO 14001. Stejně tak dbáme na bezpečnost a ochranu zdraví našich zaměstnanců při práci, což potvrzuje certifikát systému řízení pro normy systému managementu bezpečnosti OHSAS 18001.
Mezinárodní sdružený certifikát systému řízení jakosti ISO 9001:2015 pro Parker Hannifin Europa Sarl ve Švýcarsku a další související země včetně České republiky. Certifikát je dostupný pouze v anglickém jazyce.
Parker Hannifin Sales CEE s.r.o. - Praha
Certifikáty ISO 14001, OHSAS 18001, politika EMS a HSMS a certifikáty ISO 9001, IATF 16949 a ISO 13485 pro divizi Prädifa (Prädifa Technology Division - Engineered Materials Group Europe).
Parker Hannifin s.r.o. - Sadská
Certifikáty ISO 9001, 14001, OHSAS 18001, politika IMS a certifikáty AQAP 2120, ISO/TS 16949 a C2274/03/VG 95922-2.
Parker Hannifin Industrial s.r.o. - Chomutov

Obchodní dokumenty

Pro oboustranně úspěšný obchod a udržování partnerských vztahů s našimi zákazníky je nutné dodržovat určitá pravidla, a to od obou zúčastněných stran. Přečtěte si, jaké nabízíme záruky a jaké jsou naše prodejní i nákupní podmínky platné pro všechny pobočky Parker v České republice (Parker Hannfin Sales CEE s.r.o., Parker Hannifin s.r.o., Parker Hannifin Industrial s.r.o.).

Všeobecné obchodní podmínky pro nákup i prodej platné pro všechny lokace Parker Hannifin v České republice.

Prodloužená záruka 1 + 4 roky od Parker Hannifin Sales CEE s.r.o. na všechny průmyslové výrobky značky Parker vyráběné divizí Gas Separation and Filtration Division EMEA.

Kontakt

Parker Hannifin Sales CEE s.r.o.
Prosecká 851/64
Praha 9
190 00
Česká republika

Další lokace