ENGINEERING YOUR SUCCESS

Parker Hannifin Polska, jest częścią Parker Hannifin Corporation, który jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowań. Już ponad 100 lat, działamy na rzecz odpowiedzialnego rozwiązywania największych światowych problemów inżynieryjnych.

Zarządzanie z Celem

Jako zaufany partner, zespół firmy Parker, wspólnie z klientami tworzy przestrzeń dla przełomowych technologii, które zmieniają świat na lepsze.

Dowiedź się o nowym określeniu celu firmy Parker.

ZARZĄDZANIE Z CELEM I WARTOŚCIAMI

OKREŚLENIE CELU

Kompania Parker zdefiniowała swój wyjątkowy wkład w świat, poprzez nowe określenie swojego celu: Tworzymy przestrzeń dla przełomowych odkryć inżynieryjnych, które pomagają budować lepsze jutro. Jako światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowań, Parker odgrywa kluczową rolę w zastosowaniu rozwiązań, mających pozytywny wpływ na świat.

Raport roczny

Podczas gdy pojawienie się COVID-19 stanowiło poważne wyzwanie w 2020 roku, Parker kontynuował proces transformacji w ramach strategii The Win Strategy, aby zapewnić dobre wyniki finansowe i wartości dla akcjonariuszy, co wskazuje na stabilność kampanii i świetlaną przyszłość przed nami.

Raport o Zrównoważonym Rozwoju

Najnowszy Raport o Zrównoważonym Rozwoju, zawierający unikalne inicjatywy lokalne, które pomagają wzmocnić społeczności, chronić zasoby i wywierać pozytywny wpływ na środowisko na poziomie lokalnym, pokazuje, jak członkowie zespołu na całym świecie realizują cel firmy Parker: tworzenie przestrzeni dla przełomowych odkryć inżynieryjnych, które pomagają budować lepsze jutro.

Zrównoważony rozwój

Dzięki szerokiemu portfolio technologii napędów i sterowania, zaangażowanym zespołom pracującym na całym świecie i długoletniemu partnerstwu z klientami, Parker jest w stanie przyczynić się do poprawy życia wielu osób i uczynić świat lepszym miejscem. Umiejętność pomagania członkom zespołu w rozwoju, ochronie środowiska i wspieraniu lokalnych społeczności jest kluczową miarą sukcesu firmy.
Najnowszy Raport o Zrównoważonym Rozwoju, zawierający unikalne inicjatywy lokalne, które pomagają wzmocnić społeczności, chronić zasoby i wywierać pozytywny wpływ na środowisko na poziomie lokalnym, pokazuje, jak członkowie zespołu na całym świecie realizują cel firmy Parker: tworzenie przestrzeni dla przełomowych odkryć inżynieryjnych, które pomagają budować lepsze jutro.
Raport
Poprzez tworzenie zespołów o wysokiej wydajności i rozwijanie kultury własności, zaangażowani członkowie zespołu Parker przyczyniają się do znacznej poprawy bezpieczeństwa, jakości, kosztów i terminowości dostaw. Swój rozwój bazują oni również na bogatej spuściźnie firmy w sferze odpowiedzialności społecznej poprzez wolontariat i działalność charytatywną i pomagając w zaspokajaniu potrzeb swoich lokalnych społeczności.
Ludzie
Kompania Parker bada nowe sposoby oszczędzania zasobów i ochrony środowiska — od rozszerzenia programów recyklingu i znalezienia nowych sposobów wykorzystania materiałów ekologicznych po optymalizację procesów produkcyjnych i ograniczenie zużycia energii, wody i surowców.
Planeta
Technologie Parker można spotkać wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi ruch. Wprowadzanie ulepszeń w ciągu całego cyklu życia produktu i projektowanie systemów do działania z najwyższą wydajnością stanowi okazję do tworzenia wartości dla klientów przy minimalizacji wpływu na środowisko.
Produkty

Parker Hannifin w Polsce

Już od ponad 25 lat Parker Hannifin służy polskim odbiorcom z rynu napędów i sterowań. Wspólnie z naszymi klientami wytyczamy nowe szlaki, tworząc innowacyjne technologie dla polskiego przemysłu.

Firma Parker Hannifin jest obecna w Polsce od 1992 r. Parker Hannifin Sales Poland - spółka handlowa - prócz centrali w Warszawie posiada Centrum Usług Wspólnych we Wrocawiu.

Działalność produkcyjna Parkera, prowadzona jest w ramach spółki Parker Hannifin Manufacturing Poland w zakładach we Wrocławiu (chłodnice i akumulatory), Siechnicach pod Wrocławiem (złącza rurowe) oraz Gryfinie koło Szczecina (elementy formowane z gumy w procesie kompresji i formowania przetłocznego dla branży motoryzacyjnej).

Parker Hannifin służy polskim odbiorcom już ćwierć wieku. Wspólnie z naszymi klientami wytyczamy nowe szlaki, tworząc innowacyjne rozwiązania dla krajowego przemysłu. Specjaliści Parkera wspomagają klientów we wdrażaniu nowatorskich projektów, zapewniających poprawę wydajności i rentowności w ich firmach, bazując na swojej wiedzy, wieloletnim doświadczeniu oraz niezmiernie szerokiej ofercie produktowej, dzięki której można traktować Parkera, jako jedno źródło dostaw dla kompleksowych rozwiązań hydraulicznych, pneumatycznych, czy elektromechanicznych.

Parker Hannifin Sales Poland  jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Nasze produkty wielokrotnie zdobywały medale na targach przemysłowych i tytuły „Produktu Roku” w konkursach i programach ogólnopolskich. Parker od lat jest zaliczany do grona najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce według uznanego rankingu Gazeli Biznesu. Firma otrzymała także  godło "INWESTOR W KAPITAŁ LUDZKI'', co stanowi wyraz uznania dla przyjaznej kultury organizacyjnej, stosowania najlepszych praktyk zarządzania kadrą oraz rozwiązań służących podnoszeniu kwalifikacji pracowników oraz Certyfikat Wiarygodności Biznesowej podkreślający wizerunek firm, jako rzetelnego partnera biznesowego.

"Nasz sukces jest oparty na uczciwym działaniu, ciężkiej pracy, koordynacji wysiłków i jakości wyrobów" - Arthur L. Parker

Parker Hannifin na świecie

Korporacja Parker Hannifin to globalny producent napędów i sterowań, dostarczający precyzyjne rozwiązania inżynieryjne dla ponad tysiąca różnorodnych rynków mobilnych, przemysłowych i lotniczych.

Parker Hannifin jest wiodącym na świecie producentem technologii napędów i sterowania, dostarczającym precyzyjne rozwiązania inżynieryjne dla ponad 1100 różnorodnych rynków mobilnych, przemysłowych i aeronautycznych.

Historia firmy Parker Hannifin to pasjonująca opowieść o stuleciu postępu światowej myśli technicznej na przykładzie rozwoju lokalnej, rodzinnej firmy w światową korporację. Założona w 1918 r. przez Arthura L. Parkera "Parker Appliance Company" w ciągu blisko stu lat, już jako "Parker Hannifin Corporation" dynamicznie opanowała rynki całego świata. 

Obecnie Parker oferuje 875 tysięcy produktów, produkowanych w 292 fabrykach. Firma jest obecna w 50 krajach świata. W roku finansowym 2018 obroty Parker Hannifin wyniosły ponad 14,3 mld USD. Siedziba główna firmy mieści się w Cleveland w USA.

Parker Hannifin od pół wieku jest obecny na liście Fortune 500 - najlepszych firm na świecie i jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw, które nieprzerwanie od 60 lat wypłacają dywidendę swoim akcjonariuszom.

Celem Parkera jest podnoszenie wydajności produkcji i rentowności w firmach klientów, dzięki wykorzystaniu niezmiernie szerokiej oferty innowacyjnych elementów i systemów napędów i sterowań własnej produkcji. Nasi inżynierowie pracują nad rozwiązaniami dotyczącymi bardzo wielu zastosowań począwszy od branży lotniczej i infrastrukturalnej  poprzez dziedziny skupiające się na wydajniejszym wytwarzaniu  energii, rozwoju nauk medycznych i opracowywaniu innowacyjnych materiałów, aż po obszary związane z zapewnianiem czystej żywności i wody oraz wspieraniem obronności. Poprzez współpracę z naszymi klientami jesteśmy w stanie stawić czoło największym wyzwaniom inżynieryjnym świata.

Nasze biura i fabryki

Inwestorzy

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie Parker Hannifin, ale od innej strony? Zapraszamy na naszą stronę internetową inwestorów. Informacje finansowe i giełdowe, ład korporacyjny, prezentacje i webcasts, roczne raporty oraz wiele więcej materiałów są dostępne na naszej stronie internetowej.

Społeczna Odpowiedzialność

Parker od dawna prowadzi działania, które koncentrują się na odpowiedzialnym wykorzystaniu zasobów naturalnych oraz aktywnie wspiera inicjatywy lokalne na rzecz edukacji, sportu, czy ochrony zdrowia.
Założona 29 stycznia 1953 r., Fundacja Parker Hannifin koncentruje się na wspieraniu instytucji edukacyjnych, organizacji opieki zdrowotnej i różnych lokalnych organizacjach charytatywnych. Każdego roku Fundacja przekazuje miliony dolarów organizacjom, które zmieniają życie pracowników firmy Parker i społeczności, które nazywamy naszym domem.

Dystrybucja i usługi

Dzięki gęstej sieci dystrybucyjnej oraz ponad 30 placówkom ParkerStore, zlokalizowanym na terenie całego kraju klienci mają łatwy dostęp do produktów Parkera.

Sieć ParkerStore została założona, aby być Twoim najbliższym źródłem zaopatrzenia i usług związanych z wężami oraz systemami hydraulicznymi, pneumatycznymi i filtracyjnymi. Naszym celem jest poprawa Twojej wydajności i rentowności.

Odkryj wszystkie nasze lokalizacje, które znajdują się w pobliżu.

Czy wiesz, że...?

Z produktami i systemami firmy Parker Hannifin spotykasz się na każdym kroku. Są one jednak zazwyczaj głęboko ukryte we wnętrzu maszyny, urządzenia czy pojazdu. Dlatego nie każdy wie, że nasze produkty docierają w Kosmos, pracują na platformach wiertniczych i statkach, w szpitalach, laboratoriach, rolnictwie, transporcie oraz różnych gałęziach przemysłu - wszędzie tam, gdzie stosuje się systemy napędów i sterowań. 

… Parker opracował moduł sterowania pudłem wychylnym pociągów wysokiej prędkości, takich jak np. Pendolino. W ofercie dla branży kolejowej firma posiada także układy pneumatycznego sterowania położeniem pantografu, sygnałem dźwiękowym, czy sprzęgiem pneumatycznym pojazdu szynowego, jak również kompletne układy chłodzenia silnika spalinowego. A to tylko niektóre z  modułów Parkera stosowanych we współczesnych pociągach i tramwajach.
…Parker przyczynił się do uzyskania efektów specjalnych w kilku hollywoodzkich superprodukcjach takich jak Szczęki, Park Jurajski, Titanic, Harry Potter, Pearl Harbour czy Piraci z Karaibów., Systemy hydrauliczne Parkera zastosowane w mechanizmach scen teatralnych i operowych oraz parkach rozrywki pozwalają na uzyskanie niezapomnianych efektów wizualnych.
…Elementy Parkera są obecne praktycznie w każdym współczesnym samolocie i statku powietrznym. Tradycje współpracy z przemysłem lotniczym zapoczątkowane przez firmę Parker w latach 20-tych poprzez zastosowanie elementów parkerowskich w samolocie Lindberga, którym w 1929 r. przeleciał Atlantyk są kontynuowane do dnia dzisiejszego z największymi producentami takimi jak np. Boeing, czy Airbus.
 …Zawory Parkera pracują w większości profesjonalnych ekspresów do kawy, a specjalnie zaprojektowane uszczelnienia redukują zanieczyszczenia przy produkcji napojów i w przemysłowym przetwórstwie żywności zapewniając lepszą wydajność i dłuższy okres eksploatacji.
…Parker skonstruował rewolucyjny system Indego Exoskeleton, który oferuje niespotykaną dotąd mobilność chorym, którzy doznali uszkodzenia rdzenia kręgowego lub wylewu, zapewniając wyjątkową jakość rehabilitacji dla osób z upośledzeniem ruchu.
…Parker ma istotny wkład w podbój Kosmosu – astronauta Neil Armstrong podczas misji Apollo 11 wypowiedział słowa „cycle the Parker valve on” (włącz zawór Parkera). Obecnie technologie Parkera są stosowane do uszczelniania, chłodzenia i ogrzewania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która krąży po orbicie ziemskiej.
…Parker pomagał zapewnić stabilne zasilanie sieci elektrycznej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi. Bogate doświadczenie Parkera w systemach magazynowania energii oraz konwersji zostało wykorzystane  aby zapobiec przerwom w dostawie prądu w sytuacji krytycznego zapotrzebowania na energię i wspierało infrastrukturę Igrzysk. Zastosowano innowacyjny system chłodzenia precyzyjnego Parkera.

Certyfikaty

Jedną z cech wyróżniających Parker jest wysoka jakość produktów i usług. Dlatego też od dłuższego czasu wdrażamy system zarządzania jakością zgodny z obowiązującą międzynarodową normą ISO 9001. Pobierz nasz certyfikat systemu zarządzania jakością według znowelizowanego wydania obowiązującej na całym świecie normy ISO 9001:2015.

Kontakt

Polska Parker Hannifin Sales CEE s.r.o. sp. z o.o.
Oddział w Polsce
OXYGEN Park, ul. Jutrzenki 137
Warszawa
02-231
Polska

Inne lokalizacje

Telefon  +48 22 573 24 00