Parker'da Çalışmak

Birlikte dünyanın en önemli mühendislik zorluklarını çözebiliriz. Bu ciddiye aldığımız ve sadece dünyanın en zeki mühendislerinin yapması gerekenden daha fazlasını gerektiren bir sorumluluktur.

Amaç odaklı liderlik

Güvenilir bir iş ortağı olarak Parker'ın ekip üyeleri, dünyayı daha iyi hale getiren teknolojik buluşları sağlamak için müşterilerle birlikte çalışır.

Parker'ın yeni amaç açıklaması

AMAÇ ODAKLI LİDERLİK

AMAÇ BİLDİRİMİ

Parker Dünyaya olan benzersiz katkısını yeni bir amaç beyanıyla tanımladı. Daha iyi bir yarına yol açan mühendislik buluşlarını sağlamak.Hareket ve kontrol teknolojilerinde Dünya lideri olan Parker, Dünya üzerinde olumlu etkisi olan uygulamalarda çok önemli bir rol oynamaktadır.

YILLIK RAPOR

COVID-19'un gelişi 2020 mali yılında önemli zorluklar getirirken Parker, güçlü finansal perfomans ve hissedarlar için deger sağlarken ‘‘The Win Strategy‘‘ kapsamında devam eden dönüşümünü sürdürdü bu ilerideki parlak bir geleceği ve dayanıklılığı göstermektedir.

SOSYAL SORUMLULUK

Toplulukları güçlendirmeye, kaynaklan korumaya ve yerel düzeyde olumlu bir çevresel etki yaratmaya yardımcı olan benzersiz yerel girişimleri içeren en son Sürdürülebilirlik Raporu, dünyanın dört bir yanındaki ekip üyelerinin Parker'ın amacını nasıl yaşadıklarını gösteriyor: Daha İyi Bir Yarına Giden Mühendislik Atılımlarını Sağlamak.

Sürdürülebilirlik

Küresel bir organizasyonun operasyonları boyunca sürdürülebilir iş uygulamaları uygulamak karmaşık bir zorluk olsa da, bunu yapmak ekip üyelerinin yaşamları, çevre ve Parker’ın “ev” olarak nitelendirdiği topluluklar üzerinde olumlu bir etki yaratmak için anlamlı bir fırsat sunar.
Parker’ın ekip üyeleri, yüksek performanslı ekipler kurarak ve bir sahiplik kültürü geliştirerek, güvenlik, kalite, maliyet ve zamanında teslimat konusunda önemli iyileştirmeler yapıyor. Ayrıca yerel toplulukların ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için gönüllülük ve yardım esasıyla zengin bir sosyal sorumluluk mirası inşa ediyorlar.
İnsanlar
Parker, geri dönüşüm programlarını genişletmek ve çevre dostu malzemeleri kullanmak için yeni yollar bulmak, üretim süreçlerini optimize etmek ve enerji, su ve hammadde tüketimini azaltmak gibi, kaynakları ve çevreyi korumaya yardımcı olacak yeni yöntemler araştırıyor.
Dünya
Parker teknolojileri, hareket eden hemen hemen her şeyde veya çevresinde bulunabilir. Tüm ürün yaşam döngüsünde iyileşmeyi sağlamak ve en yüksek performansta çalışacak sistemleri tasarlamak, çevresel etkiyi en aza indirgerken aynı zamanda müşteriler için değer yaratmak için anlamlı bir fırsattır.
Ürünler

Parker Farkı

Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımıştır.

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusya’nın da olduğu 28 ülkeden oluşan yeni bölgesinde Parker Merkez ve Doğu Avrupa Satış Şirketi (SC CEE) adı altında müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker SC CEE, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en geniş ürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir.

Parker Hannifin, 2018 mali yılında 14 milyar dolar cirosuyla, hareket ve kontrol teknolojileri ve sistemleri alanında dünyanın lider üreticisi konumundadır. Dünya çapında 50 ülkede faaliyet gösteren Parker Hannifin, özellikle endüstriyel, mobil uygulamalar ve havacılık başta olmak üzere pek çok sektörde geniş ürün programıyla çok çeşitli hassas mühendislik çözümleri sağlamaktadır.

Parker, 62 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.phstock.com adresinden yatırımcı ilişkileri sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İş birliği, Parker Hannifin iş felsefesinin önemli bir yönüdür. Müşterilerimiz ile kurduğumuz iş ortaklığı sayesinde onların ihtiyaçlarını tam karşılayacak ve kârlılıklarını ve üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olacak ürünler ve komple sistem çözümleri sunuyoruz. Bunu yapabilmek için müşterilerimizin uygulamalarında birlikte çalışıyor ve onlara daha yeni ve daha iyi yöntemler sunarak katma değer yaratıyoruz. Parker Türkiye olarak kendimizi "ürün tedarikçisi" olmanın ötesinde, müşterilerimizin zamandan ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmesine yardımcı olan, tek bir tedarikçiden temin edilebilecek komple hareket ve kontrol sistemleri ve ürünleri sağlayıcısı olarak konumlandırıyoruz.

PARKER MERKEZ VE DOĞU AVRUPA SATIŞ ŞİRKETİ

Parker Türkiye, içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusya’nın da olduğu 28 ülkeden oluşan yeni bölgesinde Parker Merkez ve Doğu Avrupa Satış Şirketi (SC CEE) adı altında hizmet vermektedir.

100 YIL WEB SAYFAMIZI GÖRÜNTÜLEYİN

Parker'ın teknolojiye yön veren 100 yılını ve Parker Türkiye'nin Türkiye'deki başarı dolu 10 yılını kutladığımız etkinliğin özet videolarına, fotoğraf ve basın bültenine göz atın.

TARİHÇEMİZ

Parker'ın tarihçesi, teknolojinin 100 yılı aşkın bir süredir geçirdiği değişimin göstergesidir.

Tarihçe Videomuzu İzleyin

Parker'ın, Parker Appliance Company'den Parker Hannifin Corporation'a uzanan 100 yıllık tarihindeki köşe taşlarını izlemek için buraya tıklayın.

Başarıya Taşıyan Mühendislik

Parker'ın doğduğu yıldan beri, şirket çalışanlarının sadakatine ve bireysel katkılarına değer veren bir kültürü gururla geliştirmiştir. "Sizi Başarıya Taşıyan Mühendislik"in genel amacı, sadece müşterilere garanti edilen teknik kapasiteyi değil, aynı zamanda Parker'ın çalışanlarının başarısını artırmayı başarma yollarını ifade eder.

Parker'ın 10 Yılları

Parker'ın on yıllar boyunca geçmişi: “İcat, kulaklarınızı gergin ve gözlerinizi açık tutmakla doğmuştur”. Patrick S. Parker, Eski Başkan

Dağıtım Ağımız

Dünya çapında 13.000'in üzerinde MRO (Bakım, Onarım, Operasyon) noktası ve dağıtım merkezi ile Parker'ın güçlü ve profesyonel bayilik ağı ihtiyaç duyduğunuz her yerde yardıma hazır.

Parker dağıtım ağının mükemmelliği dünya çapında 13.000'den fazla yere uzanıyor. Geniş yerel ağı sayesinde, Parker ürünlerini ve hizmetlerini 104'den fazla ülkede müşterilere sunuyor. ParkerStore ile endüstriyel mağazalar ağı 3000'den fazla mağazaya ulaşarak daha da zenginleştirildi.

Parker Hannifin'in global dağıtım ağının endüstride bir başka karşılığı daha yoktur. Dünya genelinde 13.000 dağıtım merkezi ile distribütörlerimiz Parker'ın müşterilerine kendi yerel dillerinde ve yerel temsilcileri ile daha iyi hizmet etmesine yardımcı olur.

ParkerStore, perakende servis ağımızı genişletiyoruz. Parker ağına katılmak demek, bütün dünyada hareket ve kontrol teknolojilerine olan artan talebi yöneten dünya markasına katılmak demektir. Kendi ParkerStore'unuzu açmak için bizimle iletişime geçin.

Parker Kültürü

Kazanma kültürü, katılımcı, sadık çalışanlar, birinci sınıf müşteri deneyimi ve etkileşimli liderlik...
Parker kültürü, hepimizin sahip olduğu temel değerleri yansıtır: Başarma Kültürü, Yüksek Motivasyonlu Çalışanlar, Değerli Müşteriler ve Etkin Liderlik. Parker, zamanla, müşterilerinin kazanç ve refahını göz önünde bulunduran; kendini mükemmelliğe, doğruluk ve dürüstlüğe adadığı bir kültür geliştirmiştir. Parker'ın müşterileri, tedarikçileri, çalışanları, hissedarları ve halkın geneline sağladığı hizmet mükemmelliği ilkesi sadece Parker'da görev alan her çalışanın kendini tamamen adaması ile mümkündür. Yüksek etik standartlarımız nedeni ile Parker ismi tüm dünyada iyi bir vatandaş ve hareket ve kontrol ürünlerinde kalitenin sembolü olarak tanınır. Parker'ın başarısına kurulduğu ilk günlerinden bu güne katkı sağlayan diğer bir faktör ise çalışan yetkinliğidir. Parker'ın Win Strategy'sinde belirtilen Katılımcı, Sadık Çalışanlar ilkesi çalışanların kendi işlerine sahip çıkması ve işleri için gerekli aksiyonları alabilmeleri sayesinde performansımızın artacağına ve hedeflerimize ulaşabileceğimize vurgu yapmaktadır. Katılımcılık, Parker'ı rakiplerinden ayıran ve öne çıkmasını sağlayan ve eşsiz değerlerimizi yansıtarak takım çalışmasına olan inancımızı ve çalışanlarımızın her birinin katkılarını başarımıza yansıtan ve sonuçlarından hepimizi sorumlu tutan avantajlardan biridir.
Şirketimizin iş etiği ve dürüst iş ahlakı sağlam temellere dayanır. Kurucumuz Arthur Parker'ın vurguladığı "Dürüst Ticari İlişkiler" başta olmak üzere Parker'ın değerleriyle birlikte bize, herkese adaletli, dürüst ve hak ettikleri değeri göstererek davranmak miras kalmıştır. İş etiğinin bize miras kalan temel değerimiz olmasının ötesinde, doğru ticari ilişkiler kurmak için yapılması gereken ilk şey olduğunu iyi biliyoruz. Doğruluk İle Kazanma ve Global Mesleki Ahlak Kuralları, dünya genelinde saygılı, etik ve dürüst ilişkiler ve iş ortaklıkları kurmamıza ve çalışanlarımıza da bu ilkeler ile yaklaşmamıza yardımcı olur.
Ürünlerimizi oluşturan mühendislik tecrübesini gözlerinizle göremeseniz bile, etrafınızda hareket eden her şeyde bu tecrübenin sonuçlarını görebilirsiniz. Eğer dünyaya bizim baktığımız gibi bakıp hareket ve kontrol teknolojilerinin geniş çerçevesinden görebilseydiniz üzerinde çalıştığımız, hala çalışmakta olduğumuz ve çalışmaya devam edeceğimiz çözülmesi gereken çok zorlu mühendislik problemleri ile uğraştığımızı ve çözdüğümüz her bir mühendislik probleminin insan hayatını daha iyiye taşıyacak anlamlı değişikliklere sebep olduğunu görürdünüz. Bu mühendislik problemler Paker çalışanlarını daha ileriye taşır. Yeni inovatif gelişmeler yaratmaya, teknolojileri birleştirmeye, iş birliği içinde çalışmaya, sistemler geliştirmeye ve müşterilerimiz ile iş ortaklığı kurarak bu problemleri çözmeye teşvik eder. Biz buna Parker'da WINovasyon deriz ve Winovasyon bize sınırsız büyüme ve gelişme için potansiyel sağlarken dünyaya çok daha geniş ölçüde katkılar sağlamamıza ve gelecek nesillere ve ondan sonraki nesillere daha iyi bir dünya bırakmamıza yardımcı olur.

Belgeler

Parker’ın ayırt edici özelliklerinden biri kaliteli ürünler ve hizmetlerdir. Bu nedenle, uluslararası geçerliliği olan ISO 9001 standardına uygun kalite yönetim sistemini uzun süredir uyguluyoruz. Uluslararası geçerliliği olan ISO 9001:2015 standardına göre güncellenmiş kalite yönetim sistemi belgemizi indirin.

İletişim

Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti.
Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sokak No:55
Üsküdar
İstanbul
34692
Türkiye

Telefon  +90 216 499 70 81