Parker'da Çalışmak

Birlikte dünyanın en önemli mühendislik zorluklarını çözebiliriz. Bu ciddiye aldığımız ve sadece dünyanın en zeki mühendislerinin yapması gerekenden daha fazlasını gerektiren bir sorumluluktur.

Merkez ve Doğu Avrupa Satış Şirketi

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusya’nın da olduğu 30 ülkeden oluşan yeni bölgesinde Parker Merkez ve Doğu Avrupa Satış Şirketi (SC CEE) adı altında komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır.

Parker Farkı

Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımıştır.

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusya’nın da olduğu 28 ülkeden oluşan yeni bölgesinde Parker Merkez ve Doğu Avrupa Satış Şirketi (SC CEE) adı altında müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker SC CEE, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en geniş ürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir.

Parker Hannifin, 2018 mali yılında 14 milyar dolar cirosuyla, hareket ve kontrol teknolojileri ve sistemleri alanında dünyanın lider üreticisi konumundadır. Dünya çapında 50 ülkede faaliyet gösteren Parker Hannifin, özellikle endüstriyel, mobil uygulamalar ve havacılık başta olmak üzere pek çok sektörde geniş ürün programıyla çok çeşitli hassas mühendislik çözümleri sağlamaktadır.

Parker, 62 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.phstock.com adresinden yatırımcı ilişkileri sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İş birliği, Parker Hannifin iş felsefesinin önemli bir yönüdür. Müşterilerimiz ile kurduğumuz iş ortaklığı sayesinde onların ihtiyaçlarını tam karşılayacak ve kârlılıklarını ve üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olacak ürünler ve komple sistem çözümleri sunuyoruz. Bunu yapabilmek için müşterilerimizin uygulamalarında birlikte çalışıyor ve onlara daha yeni ve daha iyi yöntemler sunarak katma değer yaratıyoruz. Parker Türkiye olarak kendimizi "ürün tedarikçisi" olmanın ötesinde, müşterilerimizin zamandan ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmesine yardımcı olan, tek bir tedarikçiden temin edilebilecek komple hareket ve kontrol sistemleri ve ürünleri sağlayıcısı olarak konumlandırıyoruz.

YILLIK RAPOR 2017

100 yıllık büyüme ve inovasyonla birlikte, kurucumuz Art Parker'ın girişimci ruhunun halen şirketimizin kalbinde olduğunu görebilirsiniz. İş ortaklarımızın üretkenlik ve kârlılıklarını sürekli artırmakla beraber dünyanın en zorlu mühendislik problemlerini çözmeye çalışıyoruz.

Yıllık Rapor 2017

Thanks to the hard work and dedication of all the employees in the world, during the fiscal year 2017 Parker capitalized through strategic growth and opportunities dictated by market conditions, achieving a strong financial result and positioning the company towards new records in the next years. The effective execution of Win Strategy in the future will allow Parker to achieve the best financial performance and continued success for another 100 years.

Sürdürülebilirlik

Parker, sürdürülebilirliğe insan gözünden bakar ve sürdürülebilirlik konusundaki başarısını ulaştığı insanların hayatında sağladığı pozitif etki üzerinden ölçer.
Parker sürdürülebilirliği insan gözünden görür ve başarısını ulaştığı insanların hayatında gerçekleştirebildiği etkiler üzerinden ölçer. Sürdürülebilirlik geniş ve karmaşık bir kavramdır. Global bir organizasyonda sürdürülebilir uygulamalar geliştirmek ciddi zorluklar ve mücadelelerin yanı sıra anlamlı bir fırsat sunmaktadır. Parker tarihi boyunca, sürdürülebilir iş yapabilmek için gereken temel elementlerin hepsi yerini almıştır. Bir asır boyunca Parker, iş ortaklarının üretkenliklerini artırmalarına yardım etmiş ve yerel kuruluşlarda görev alan çalışanları için olumlu bir etki yaratmıştır. Parker’ın bu kararlılığı, Parker’ı Parker yapan temel karakteristik özelliklerinden biridir. Parker, global operasyonlarında eşitlik ve etkinlik sağlayabilmek için sürdürülebilirliğe olan bağlılığını bu cümle ile açıklamaktadır: “Firmamız, müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklara sürekli başarıyı getirmek üzere dünyanın en zorlu mühendislik problemlerini çözme sorumluluğunu üstleniyoruz.”
Sürdürülebilirlik Raporu
Parker, insan yaşamına ve sağlığına her şeyin ötesinde öncelik vererek ve farklı perspektifleri kucaklayan katılımcı bir kültür oluşturarak, dünyanın her yerinden yetenekli ve işine bağlı çalışanlar kazanmıştır.
Kişiler
Global bir üretici olarak Parker, gezegenimizin doğal kaynaklarına saygılı davranmak ve gelecek nesiller için çevrenin korunmasına yardımcı olmakla sorumludur.
Gezegen
Çeşitli sektörlerde hizmet veren iş ortaklarımızın sayısız uygulamada kullandığı Parker ürünleri ve sistemleri firmamızın sürdürülebilirliğe dair üstlendiği sorumluluğu yerine getirebilmesi için muazzam bir fırsat yaratır.
ürünler

TARİHÇEMİZ

Parker'ın tarihçesi, teknolojinin 100 yılı aşkın bir süredir geçirdiği değişimin göstergesidir.

Tarihçe Videomuzu İzleyin

Parker'ın, Parker Appliance Company'den Parker Hannifin Corporation'a uzanan 100 yıllık tarihindeki köşe taşlarını izlemek için buraya tıklayın.

Başarıya Taşıyan Mühendislik

Parker'ın doğduğu yıldan beri, şirket çalışanlarının sadakatine ve bireysel katkılarına değer veren bir kültürü gururla geliştirmiştir. "Sizi Başarıya Taşıyan Mühendislik"in genel amacı, sadece müşterilere garanti edilen teknik kapasiteyi değil, aynı zamanda Parker'ın çalışanlarının başarısını artırmayı başarma yollarını ifade eder.

Parker'ın 10 Yılları

Parker'ın on yıllar boyunca geçmişi: “İcat, kulaklarınızı gergin ve gözlerinizi açık tutmakla doğmuştur”. Patrick S. Parker, Eski Başkan

Dağıtım Ağımız

Dünya çapında 13.000'in üzerinde MRO (Bakım, Onarım, Operasyon) noktası ve dağıtım merkezi ile Parker'ın güçlü ve profesyonel bayilik ağı ihtiyaç duyduğunuz her yerde yardıma hazır.

Parker dağıtım ağının mükemmelliği dünya çapında 13.000'den fazla yere uzanıyor. Geniş yerel ağı sayesinde, Parker ürünlerini ve hizmetlerini 104'den fazla ülkede müşterilere sunuyor. ParkerStore ile endüstriyel mağazalar ağı 3000'den fazla mağazaya ulaşarak daha da zenginleştirildi.

Parker Hannifin'in global dağıtım ağının endüstride bir başka karşılığı daha yoktur. Dünya genelinde 13.000 dağıtım merkezi ile distribütörlerimiz Parker'ın müşterilerine kendi yerel dillerinde ve yerel temsilcileri ile daha iyi hizmet etmesine yardımcı olur.

ParkerStore, perakende servis ağımızı genişletiyoruz. Parker ağına katılmak demek, bütün dünyada hareket ve kontrol teknolojilerine olan artan talebi yöneten dünya markasına katılmak demektir. Kendi ParkerStore'unuzu açmak için bizimle iletişime geçin.

Parker Kültürü

Kazanma kültürü, katılımcı, sadık çalışanlar, birinci sınıf müşteri deneyimi ve etkileşimli liderlik...
Parker kültürü, hepimizin sahip olduğu temel değerleri yansıtır: Başarma Kültürü, Yüksek Motivasyonlu Çalışanlar, Değerli Müşteriler ve Etkin Liderlik. Parker, zamanla, müşterilerinin kazanç ve refahını göz önünde bulunduran; kendini mükemmelliğe, doğruluk ve dürüstlüğe adadığı bir kültür geliştirmiştir. Parker'ın müşterileri, tedarikçileri, çalışanları, hissedarları ve halkın geneline sağladığı hizmet mükemmelliği ilkesi sadece Parker'da görev alan her çalışanın kendini tamamen adaması ile mümkündür. Yüksek etik standartlarımız nedeni ile Parker ismi tüm dünyada iyi bir vatandaş ve hareket ve kontrol ürünlerinde kalitenin sembolü olarak tanınır. Parker'ın başarısına kurulduğu ilk günlerinden bu güne katkı sağlayan diğer bir faktör ise çalışan yetkinliğidir. Parker'ın Win Strategy'sinde belirtilen Katılımcı, Sadık Çalışanlar ilkesi çalışanların kendi işlerine sahip çıkması ve işleri için gerekli aksiyonları alabilmeleri sayesinde performansımızın artacağına ve hedeflerimize ulaşabileceğimize vurgu yapmaktadır. Katılımcılık, Parker'ı rakiplerinden ayıran ve öne çıkmasını sağlayan ve eşsiz değerlerimizi yansıtarak takım çalışmasına olan inancımızı ve çalışanlarımızın her birinin katkılarını başarımıza yansıtan ve sonuçlarından hepimizi sorumlu tutan avantajlardan biridir.
Şirketimizin iş etiği ve dürüst iş ahlakı sağlam temellere dayanır. Kurucumuz Arthur Parker'ın vurguladığı "Dürüst Ticari İlişkiler" başta olmak üzere Parker'ın değerleriyle birlikte bize, herkese adaletli, dürüst ve hak ettikleri değeri göstererek davranmak miras kalmıştır. İş etiğinin bize miras kalan temel değerimiz olmasının ötesinde, doğru ticari ilişkiler kurmak için yapılması gereken ilk şey olduğunu iyi biliyoruz. Doğruluk İle Kazanma ve Global Mesleki Ahlak Kuralları, dünya genelinde saygılı, etik ve dürüst ilişkiler ve iş ortaklıkları kurmamıza ve çalışanlarımıza da bu ilkeler ile yaklaşmamıza yardımcı olur.
Ürünlerimizi oluşturan mühendislik tecrübesini gözlerinizle göremeseniz bile, etrafınızda hareket eden her şeyde bu tecrübenin sonuçlarını görebilirsiniz. Eğer dünyaya bizim baktığımız gibi bakıp hareket ve kontrol teknolojilerinin geniş çerçevesinden görebilseydiniz üzerinde çalıştığımız, hala çalışmakta olduğumuz ve çalışmaya devam edeceğimiz çözülmesi gereken çok zorlu mühendislik problemleri ile uğraştığımızı ve çözdüğümüz her bir mühendislik probleminin insan hayatını daha iyiye taşıyacak anlamlı değişikliklere sebep olduğunu görürdünüz. Bu mühendislik problemler Paker çalışanlarını daha ileriye taşır. Yeni inovatif gelişmeler yaratmaya, teknolojileri birleştirmeye, iş birliği içinde çalışmaya, sistemler geliştirmeye ve müşterilerimiz ile iş ortaklığı kurarak bu problemleri çözmeye teşvik eder. Biz buna Parker'da WINovasyon deriz ve Winovasyon bize sınırsız büyüme ve gelişme için potansiyel sağlarken dünyaya çok daha geniş ölçüde katkılar sağlamamıza ve gelecek nesillere ve ondan sonraki nesillere daha iyi bir dünya bırakmamıza yardımcı olur.

İletişim

Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti.
Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sokak No:55
Üsküdar
İstanbul
34692
Türkiye