Low Pressure Connectors Europe Division

Endüstriyel akışkanlar için orijinal alüminyum tesisat sistemi Transair®, 20. yılını kutluyor

1996'da piyasaya sürülmesinin ardından toplamda 122.000 km Transair modüler alüminyum tesisat sistemi tedarik edildi

Istanbul, Turkiye, Mayıs 2016, - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin’in Fluid System Connectors Europe divizyonunun (önceki adıyla Legris’in) bir iş birimi olan Transair® bu yıl 20. yılını kutluyor. Bu sürede, 75 milyonun üzerinde bağlantı parçası, 122.000 km'den fazla boru satıldı ve bu rakam dünyanın çevresinin üç katına denk geliyor.

1996'da piyasaya sunulduğunda Transair, piyasadaki ilk modüler alüminyum boru tesisatıydı. Transair her zaman yeni ürünler ve yeni çaplarla değişen müşteri taleplerini karşılamak üzere kendini geliştirdi. Havacılık ve uzay, yiyecek ve içecek, enerji, ulaşım, inşaat ve laboratuvar ve ilaç dahil olmak birçok farklı sektörde basınçlı hava, inert gaz, vakum uygulamaları ve sıvı taşınmasını sağlıyor.

Güvenlik, verimlilik ve uyumluluğun en iyi bileşimini sağlamak üzere Transair yeni teknolojiler geliştirdi. Alüminyum ve paslanmaz çelik olmak üzere iki malzeme seçeneği ve 12 farklı çap ile Transair çok sayıda son uygulamaya uygun seçenekler sunuyor. Ayrıca Transair artık basınçlı hava uygulamalarına, nitrojen, argon ya da CO2 gibi inert gaz uygulamalarına, vakum uygulamalarına, su ve petrol gibi genel endüstriyel akışkanlarla kullanıma da uygun bir tesisattır.


Geçmeli Bağlantılar, güvenli bağlantıyı desteklerken, kolay kullanım sağlayan ve kurulum sırasında hata riskini en aza indiren Yaylı Kelepçe ve ayrılma olasılığını azaltmak üzere tasarlanan Kelepçe ve Kartriç dahil olmak üzere çok sayıda Transair yeniliği piyasada bilinir hale geldi.

Bu önemli yıl dönümü ile ilgili yorum yapan Transair İş Birimi Yöneticisi Guillaume TETARD şunları söyledi: “Transair piyasaya ilk adım attığında son derece yenilikçiydi ve müşterilere o dönemde piyasada bulunan seçeneklerden çok daha farklı ve faydalı alternatifler sundu. Elde edilen ve süregelen ürün başarısı dünyanın dört bir yanında kurulan muazzam miktarda sistem ile vurgulanıyor. Kalıcı değeri ve uygunluğu son derece farklı sektörlerdeki sürekli değişen zorlu ve yeni uygulamaların gereksinimlerini karşılamak üzere sürekli gelişim ve yenilik ile destekleniyor.”

Daha fazla bilgi için: www.parkertransair.com

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, 2015 mali yılında 13 milyar dolar cirosuyla, hareket ve kontrol teknolojileri ve sistemleri alanında dünyanın lider üreticisi konumundadır. 50 ülkede faaliyet gösteren Parker Hannifin’in dünya çapında 55.000’in üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Şirketimiz, özellikle endüstriyel ve mobil uygulamalar başta olmak üzere dokuz ana teknoloji alanında geniş ürün programıyla çok çeşitli hassas mühendislik çözümleri sağlamaktadır.

Parker 59 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi için www.phstock.com adresinden yatırımcı ilişkileri sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’deki satış şirketimiz, Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Ticaret Ltd. Şti, 2007 yılında faaliyetlerine başlamış olup Parker’ın teknolojik uzmanlığını, güçlü ve profesyonel dağıtım ağı aracılığıyla, sanayimizle daha hızlı buluşturmayı hedeflemekte, bu kapsamda tüm müşterilerimize kaliteli hizmet, ürün ve komple sistem çözümleri sağlamaktadır.