Instrumentation Products Division

Parker, enerji sektöründe daha çok imkan sağlamak için ‘Fit For Nuclear’ (F4N) platformunu geliştiriyor

Istanbul, Turkiye, 19. Nisan 2017 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin’in Avrupa Enstrümantasyon Ürünleri Divizyonu, Fit For Nuclear (F4N) programı sayesinde başarılı bir şekilde "tedarike hazır" konumunu kazanmayı başaran seçkin bir grup şirkete dahil oldu.

 

F4N, Birleşik Krallık üretim şirketlerinin ülkenin hızla gelişen ve yeni kurulan 60 milyar sterlinlik sivil nükleer programının fırsatlarını değerlendirmesine yardım etmek için tasarlanmıştır. Beş yıl önce başlatılan F4N, Nükleer Gelişmiş Üretim Araştırma Merkezi (Nuclear AMRC) tarafından üst düzey endüstri ortakları ve devlet desteğiyle kurulmuştur.

 

Parker'ın Avrupa Enstrümantasyon Ürünleri Divizyonu (IPDE) için Sermaye Projeleri İş Geliştirme Lideri Deborah Pollard şunları söyledi: "Nükleer sektöründe yeni olanaklar geliştirmeye çalışğımız için IPDE divizyonumuz açısından çok önemli bir başarı. Nükleer endüstri için geçmişte de ürün temin etmiştik ancak şimdi F4N programını başarılı şekilde tamamladık. Bu da bize daha çok itibar ve imkan sağlıyor. Piyasaya çok daha güçlü bir teklif sunuyoruz. Birleşik Krallık ve Avrupa'da nükleer endüstri için heyecan verici fırsatlar var ve biz bunu enstrümantasyon bağlantı elemanlarımız, borularımız ve valflerimizin geleceği için bir gelişim sahası olarak görüyoruz."

 

Özenle hazırlanmış F4N programı çevrimiçi değerlendirme, saha ziyareti ve incelemesi ile bir son denetim içerir. Tüm programın tamamlanması normal şartlarda 18 ay sürer.  F4N sağlık ve güvenlik, kalite, insan kaynakları, eğitim, inovasyon ve satış gibi sistemleri denetler.  Avrupa Enstrümantasyon Ürünleri Bölümü'nün zaten güçlü mevcut sistemleri olduğu için şirket programı 12 aydan kısa bir sürede tamamladı.  IPDE, F4N standartlarını karşılamış olmasına rağmen şirket, nükleer endüstrinin sıkı gerekliliklerine uymaya devam ettiğini göstermek için her yıl denetlenecektir.

 

Fit For Nuclear'ın Endüstriyel Danışmanı Mark Knowlton: "Fit For Nuclear, yeni kurulan nükleer çalışmalarda olağanüstü küresel iş fırsatları için Birleşik Krallık üreticilerinin hazırlanmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Enerji piyasası önemli değişikliklere uğrarken F4N standartlarına ulaşmak, Parker Hannifin'in nükleer tesislerin işletmeden çıkarılması ve yeni güç üretiminde en yüksek endüstri standartlarına bağlılığını gösterir. "

 

F4N, nükleer endüstriye yeni kurulumlar, operasonlar ve işletmeden çıkarmada ürün temin edebilmek için gerekli standartlar karşısında şirketlerin kendi faaliyetlerini ölçmelerini ve aradaki farkı kapatmak için gereken girişimlerde bulunmalarını sağlar.  Bu program, özellikle devlet destekli High Value Manufacturing Catapult'un bir parçası olan Nuclear AMRC tarafından gerçekleştirilir.

 

Fit For Nuclear ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için namrc.co.uk adresini ziyaret edin. Parker Hannifin, Enstrümantasyon Ürünleri Divizyonu ürünleri ve hizmetleri ile ilgili bilgi almak için www.parker.com/ipd adresini ziyaret edin.

 

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker Türkiye, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en geniş ürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker Türkiye hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com/tr adresini ziyaret edin ya da @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Ercan Pala
Pazarlama Koordinatörü
Parker Hareket ve Kontrol Sist. Ltd. Şt
Telefon: +90 216 501 98 17
E-Mail: ercan.pala@parker.com