Instrumentation Products Division

Parker uzupełnia ofertę bloków zaworowych DBB – podwójne odcięcie i odpowietrzenie dla sektora ropy naftowej i gazu – większy wybór dla klientów

Warszawa, Polska, 31. październik 2017- Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowania, posiada teraz w ofercie kompletny asortyment zaworów zgodnych z wymaganiami API 6A dla głowic eksploatacyjnych i głowic wiertniczych.

 

Od wielu lat Parker oferuje bloki zaworowe DBB – podwójne odcięcie i odpowietrzenie do łączenia linii procesowych z urządzeniami pomiarowymi, dla maksymalnego ciśnienia roboczego 5000 psi oraz 10000 psi. Dotychczas wersja z zaworem iglicowym była dostępna dla wszystkich trzech ciśnień roboczych (5000 psi, 10000 psi i 15000 psi), natomiast wersja z zaworem kulowym tylko dla 5000 psi i 10000 psi. W odpowiedzi na potrzeby klientów w zakresie odwiertów wysokociśnieniowych firma Parker wprowadziła ognioodporną wersję 15 000 PSI, uzupełniając tym samym asortyment w obu konfiguracjach.

 

Firma Parker pozyskała nowy materiał uszczelniający i zmodyfikowała głowice zaworów tak, aby zapewnić doskonałe wyniki. Testy PR2 i PSL3 zakończyły się powodzeniem.

 

Jim Breeze, kierownik produktu w europejskiej dywizji Parker Instrumentation, wyjaśnia: Odpowiedzieliśmy na rynkowe zapotrzebowanie na bloki zaworowe DBB – podwójne odcięcie i odpowietrzenie na wyższe ciśnienie 15000 psi, co pozwala nam spełnić wszystkie wymagania klientów stawiane takim zaworom.

 

Zawory Parker są lekkie i kompaktowe, co ma zasadnicze znaczenie w instalacjach morskich.  Zawory można łatwo zainstalować w istniejących instalacjach, przy niższych kosztach produkcji.

 

Zawory firmy Parker są także przeznaczone do pracy w zintegrowanych systemach ochrony ciśnieniowej (HIPPS) do zabezpieczania ciśnieniowego głowic wiertniczych.

 

Wszystkie bloki zaworowe DBB – podwójne odcięcie i odpowietrzenie w ofercie Parker zostały poddane badaniom na zgodność ze specyfikacją API 6A przez niezależny podmiot oraz wewnętrzne laboratorium Parker w europejskim zakładzie konstrukcyjno-produkcyjnym w Barnstaple w Wielkiej Brytanii. Zawory posiadają atest Saudi ARAMCO i spełniają wymagania systemu klasyfikacji materiałowej 9-com.

 

Nowy zawór kulowy 15k i istniejący asortyment zostały zaprezentowane na targach Offshore Europe w dniach 5-8 września na stanowisku 1G101. Parker przedstawił oryginalny blok zaworowy z trzema zaworami iglicowymi, przyłączem typu HUB oraz portami wylotowymi Parker Autoclave Engineers.

 

Więcej informacji o produktach i usługach dywizji Instrumentation Parker Hannifin na stronie www.parker.com/ipd

O Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Już od 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin

Kontakt z mediami

Sylwia Małachowska - Kierownik ds. Marketingu
Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.,
Tel. +48 22 573 24 40
E-Mail: SMalachowska@parker.com