Parker SensoControl, akıllı Nesnelerin İnterneti uygulamalarında kullanılması için IO-Link işlevine sahip yeni basınç sensörü SCPSi'yi sunar

Bielefeld, Almanya, 16. Eylül 2021 –  Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, daha akıllı endüstriyel ortamlarda müşteri talebini karşılamak için IO-Link işlevine sahip SCPSi basınç sensörünü piyasaya sürdü.

 

Optimize edilmiş, kompakt bir tasarıma sahip olan sensör, IO-Link arayüzü sayesinde özellikle basit ve hızlı devreye alma ve parametrelendirme sağlar. Bu, verilerin daha hızlı ve örneğin bir ERP sisteminde kullanım için standartlaştırılmış bir biçimde sağlanması anlamına gelir. Bu durum da sonuç olarak maliyetten tasarruf ve verimlilikte artış sağlar.

 

IO-Link teknolojisinin yardımıyla, veriler müdahalesiz bir biçimde aktarılır. Veri aktarımı tamamen dijital olan 24 V sinyale dayanır. Sinyal aktarımı dış etkenlere karşı oldukça güvenlidir. Bu yüzden, ölçümdeki hatalar artık geçmişte kaldı.

 

IO-Link teknolojisiyle, oldukça çeşitli değerler ölçülebilir. Bu, kullanıcıya daha çok esneklik ve mevcut sistemlere basit entegrasyon imkânı sağlar. Durum izleme uygulamaları bu sayede kolayca tasarlanabilir. IO-Link sensörü aracılığıyla uzaktan teşhis de mümkündür.

 

SCPSi basınç sensörü ile ilgili detaylı bilgi edinmek için aşagıdakı sayfayı ziyaret ede bilirsiniz:
https://ph.parker.com/tr/en/io-link-pressure-sensor-and-switch-scpsi

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Katharina Leifeld
Fluid Connectors Group Marcom Leader EMEA
Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG
Tel: +49 (0) 521 521 40484169
E-posta: katharina.leifeld@parker.com