Parker Chomerics, Dronları EMI Kalkanlama ve Termal Arayüz Materyalleri ile Koruyor

Çözümler, montaj maliyetlerini ve pazara sunma süresini azaltmak için otomatik yöntemlerle uygulanabilir

High Wycombe, Birleşik Krallık, 11 Mayıs 2022 – Parker Chomerics, dronları elektromanyetik parazitlerden ve aşırıısınmadan korumak için yeni çözümler geliştirdi.

 

Cep telefonu kuleleri, binalar, antenler, yüksek voltajlı elektrik hatları ve diğer engellerin yakınında çalışan dronlar, ciddi elektromanyetik parazitlerden (EMI) etkilenebilir; bu durum da dronların performanslarını ve güvenliklerini tehlikeye atabilir.

 

Önemli sorunlardan bir diğeri de dronun elektroniği ve güçlü rotorlarıüzerindeki yüksek işlem yükünden kaynaklanan aşırıısınmadır.

 

EMI ile ilgili zorlukları çözmek için, dâhilî elektronik devrelerin arızalanmasını önlemek amacıyla son derece etkili bir kalkanlama gerekir. Ayrıca, dronun aşırıısınma riskini önleyerek verimli çalışmasını sağlayacak bir termal çözüm de gereklidir.

 

Piyasada başarılı olmak için dronların seri olarak üretilmesi gerekir. Dolayısıyla, montaj maliyetlerini düşük tutmak için herhangi bir kalkanlama çözümünün otomatik yöntemlerle uygulanması gerekir.Dronlar için, ağırlığı azaltan ve drondan kontrolöre etkili bağlantılar sağlayan çözümlere de ihtiyaç vardır. Hava şartlarına dayanıklılık da önemli bir özelliktir.

 

Bu gereksinimleri karşılamak için Parker Chomerics CHOFORM® 5575, "yerine uyum sağlayan" (Form-In-Place, FIP) EMI contası kullanılır. Robotik olarak dağıtılan bu materyal, elektrik devrelerinin birbirleriyle konuşmasını ve zamanından önce arızaya neden olmasını durduran bir bariyer görevi görecek şekilde doğrudan dronun alüminyum dökümüne uygulanabilir.

 

CHOFORM 5575, 80 dB'e kadar kalkanlama sağlayan, nemle kürlenen gümüş kaplamalı, alüminyum dolgulu silikon bir materyaldir.

 

FIP contası kullanmak, dronun gövdesinde %60'a kadar yerden ve ağırlıktan tasarruf sağlar, çünkü flanşların genişliği yalnızca 0,025 inçtir (0,76 mm).  

 

CHOFORM 5575, alüminyum üzerine uygulandığında yüksek korozyon direncine sahiptir ve elektronik muhafazada galvanik korozyon oluşmasınıönler.

 

Parker Chomerics, termal etkileri azaltmak için THERM-A-GAP™ GEL 37'yi geliştirdi. Termal iletkenliği 3,7 W/mK olan bu ürün, yonga setinden gelen ısıyı dronun muhafazasına iletmede kullanılır.

 

Önceden kürlenmiş, tek bileşenli bu termal jel materyali, otomasyon yoluyla doğrudan yonga setine dağıtılabilir; bu da üretim süresini önemli ölçüde azaltır. THERM-A-GAP GEL 37, elektronik bileşenler üzerindeki herhangi bir baskıyı ortadan kaldıran ve karıştırma veya sertleştirme gerektirmeyen yumuşak, macun kıvamına sahiptir. 

 

Otomatik yöntemlerle uçağa hem EMI kalkanlama hem de termal bir çözüm eklemek, üretkenliği artırır ve piyasaya sunma süresini kısaltır.

 

EMI kalkanlama ve termal yönetim çözümleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.parker.com/chomerics adresini ziyaret edin.

 

Chomerıcs Hakkında
Chomerics, Parker Hannifin Corporation'ın bir divizyonu olup Engineered Materials Group'un bir üyesidir. Elektronik, taşımacılık ve alternatif enerji sistemlerinde elektriği ve ısıyı ileten materyallerin geliştirilmesinde ve uygulanmasında dünya lideridir. Ayrıntılar için lütfen www.parker.com/chomerics adresini ziyaret edin

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Media Contacts

Melanie French
Marketing Communications Manager
Tel +44 (0) 1494 455447
mfrench@parker.com