En son çıkan Parker GVI serisi invertörler; elektrikli ve hibrit araçlara uygundur

Çekiş ve yardımcı işlev uygulamaları, yeni GVI invertörlerden yararlanır

 

Warwick, İngiltere, 5. Ekim 2021Hareket ve kontrol teknolojileri alanında dünya lideri olan Parker Hannifin, sınıfının lideri Global Araç İnvertörü (GVI) için düşük ve yüksek voltajlı sürücüleri piyasaya sürdü. Hem az yer kaplayan, hem de dayanıklı tasarıma sahip bu güvenilir invertörler, gerek karayolu tipi ticari araçlar, gerekse arazi tipi elektrikli/hibrit elektrikli araçların yüksek performans gereksinimlerini karşılayacak şekilde üretilmektedir. Sürücüler; taşıma platformları, inşaat ekipmanları, malzeme taşıma sistemleri, çöp kamyonları, tekerlekli yükleyiciler, ekskavatörler ve madencilik makinelerinde bulunan orta ve yüksek güçlü silindirler için elektrohidrolik aktüatörler/pompalar gibi çekişsiz uygulamalarda da kullanılabilir.

 

Düşük voltajlı GVI motor kontrolörlerinin azami 230-700 amper akımda 24 V, 48 V, 80 V ve 96 V (nominal) versiyonları mevcuttur. Yüksek voltajlı 650 V (nominal) versiyonlarda ise akım değeri 320-500 amperdir. GVI sürücüleri, sabit mıknatıslı (PMAC) motora sahip Parker Global Araç Motoru (GVM) serisinin üstün güç yoğunluğu ve yüksek verim sunmasına en fazla imkân sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Opsiyonel olarak önceden yapılandırılan ve doğrulanan GVI ve GVM kombinasyonları, müşterilere; kullanımı kolaylaştıracak, geliştirmeyle ilgili çabaları azaltacak ve standartlarla uyumluluğu sağlayacak, tam entegre edilebilen çözümler sunmaktadır.

 

Parker’ın üstün teknik özelliklere sahip GVM motorları; 228 kW'a kadar kesintisiz güç, azami 1430 Nm'ye kadar tork yoğunluğu ve dakikada 9.800 devre kadar çıkabilen rotasyonel hızlar sağlayabilir. Yeni sürücülerin diğer özellikleri arasında; araç içinde güvenli iletişime olanak tanıyan standart CANopen ve J1939 protokollerinin yanı sıra, sabit uzunluklarda verilen prototip kablo tertibatları da sayılabilir.

 

Yüksek performanslı mobil motorlarla donatılmış olan bu son teknoloji ürünü mobil invertör kombinasyonu; müşterileri rekabette öne çıkarabilen, güvenilirliği optimize eden, pazara çıkış süresini hızlandıran, kusursuz bir tasarım ve kullanıcı deneyimi sağlar.

 

Rakip markaların çözümlerine göre %50 daha hafif olan motorlar aracın yakıt verimliliğini artırırken %50'ye varan oranda daha az yer kaplayan GVM motorları, yer kısıtlaması olan tasarımlara entegrasyonu kolaylaştırır. Enerji tüketiminin %40'a varan oranda düşürülmesi sayesinde akü ömrü uzarken küçülen akü boyutları da hem elektrikli araç (EV), hem de hibrit elektrikli araç (HEV) platformlarında kullanıma uygundur. Parker’ın çapraz teknoloji (elektromekanik/hidrolik) uygulamalarındaki uzmanlığı, müşteri için ek bir avantaj sağlar.

 

Parker GVI serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdakiadresi ziyaret edin: https://ph.parker.com/tr/tr/gvi-global-vehicle-inverter-for-mobile-applications

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Media Contacts

Tim Dobbi
Product Manager
Electromechanical & Drives Division, Parker Hannifin
E-posta: tdobbin@parker.com