Parker Hannifin’in uzaktan diyagnostik sistemi Kaoussis RCV kamyonlarına takılıyor

IQAN-MC4 tabanlı sistem, atık toplama araçları için eksiksiz sistem çözümü sunuyor

 

Klecany, Çek Cumhuriyeti, 24 Ocak 2019 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, Yunan atık yönetimi ekipmanları üreticisi Kaoussis tarafında, kendi ürettiği IQAN-MC4 Master Kontrolcüsü ailesi tabanlı elektronik kontrol sistemleri tedarikçisi olarak seçildi. Uygulama, Kaoussis'in RCV (Atık Toplama) kamyonlarına uygulanarak firmanın uzaktan seyir kaydı ve diyagnostik sistemi ihtiyaçlarına bir çözüm sunuyor.

 

Kaoussis RCV, hem geri dönüştürülebilir hem de geri dönüşümsüz atıkların toplanması için kullanılabilen iki yönlü bir atık kamyonu. Araçta daha önce kullanılan kontrol sistemi esnek olmaması ve modifikasyonlara elverişli olmaması nedeni ile Parker sistemleri ile değiştirildi. Kaoussis, Parker'dan esneklik ve uyumluluğu sağlamanın yanı sıra yerel desteği de olan bir çözüm önermelerini talep ediyordu.

 

Kaoussis RCV kamyonlarının, en katı kalite güvence sistemlerine uyması gerekiyor. Bunlardan biri de araçlarının, İsveçli SMP tarafından verilen CE onaylı, uygulanabilir AB yönergelerinin gereksinimlerini karşıladığına emin olunmasıdır.

 

Parker, çözüm olarak IQAN-MC4 Master Kontrolcüsü tabanlı bir Elektronik Kontrol Sistemi önerdi. Kaoussis, Parker kontrol sisteminin monte edileceği bir kamyon ve eksiksiz bir kapsamlı değerlendirme programı temin etti. Testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından kamyon, Portekiz'de kullanılmak üzere görevlendirildi.

 

MC4 Kontolcüsünün ortak kullanılabilen bağlantı seti, uygulamaların ölçeğinin kolayca büyütülüp küçültülebilmesine imkan tanıyor. Bu kontrolcüler, ya performansı optimize edilmiş standart bir denetleyici olarak ya da bir IEC 61508 SIL2 Fonksiyonel Güvenlik (FS) seçeneği olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Güvenlik fonksiyonları için EN ISO 13849-1 uygulandığında FS seçeneği bir PLd alt sistemi olarak kullanılabilir. MC4 ailesi, hızlı kapalı devre kontrolünün ve büyük uygulamalarda kullanılmaya uygunluğun sağlanması için yüksek performansa sahip üççekirdekli bir işlemci kullanır.

 

Parker'ın özel sistem tasarımları konusundaki köklü deneyimi, çözümlerini müşterilerin ihtiyaçlarına ve uygulamaların kendine özel gereksinimlerine göre uyarlayabilmesini sağlıyor. Ayrıca Parker ürünleri; pazardaki en katı güvenlik standartlarıyla uyumludur, çeşitli sessiz çalışma bileşenlerine sahiptir ve müşterilerinin verimlilikte artış sağlamalarına imkân tanır.

 

Kaoussis, Yunanistan'ın lider atık yönetimi ekipmanları üreticisidir. Markaları; her müşterinin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen, güvenilir ve uygun maliyetli atık toplama araçları ile özdeşleşmiştir. Bu nedenle, verimliliği ve güvenilirliği destekleyen sistem çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Şirketin Parker ile uzun süredir devam eden iş birliği sayesinde uzun yıllardır Parker'ın hidrolik bileşenlerini ve akışkan bağlantı elemanlarını kullanıyorlar.

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde global bir liderdir. Şirket, 100 yılı aşkın bir süredir geniş bir yelpazede yer alan farklı endüstrilerle havacılık ve uzay sanayisi pazarlarında müşterilerinin başarılarına katkı sağlamıştır. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Lisa de Beer
Hİ Uzmanı EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika)
Parker Hannifin
Tel: +27 (0)11 971 0700
Email: lisa.debeer@parker.com