En yeni IQANdesign yazılımı, Simulink entegrasyonu ile inovasyona hız kazandırıyor

Parker Hannifin ile MathWorks'ün işbirliği, IQANdesign 6 ile sonuçlandı

 

Mölnlycke, İsveç, 10. Mart 2020Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, en yeni IQANdesign 6 yazılımında MathWorks ile işbirliği yaptı. Simulink entegrasyonuna sahip olan yeni IQAN yazılımı; tarım, inşaat, ormancılık, elleçleme ve ulaşım gibi pazarlarda kullanılan mobil makineler için elektronik kontrollerde inovasyonu hızlandırmak üzere geliştirildi.

 

Kullanıcıların makineleri için uygulama oluşturmalarına olanak tanıyan IQANdesign 6, nisan ayında Münih'te bu yılki Bauma 2019 fuarında resmen tanıtıldı. Yeni "IQAN Simulink araç kutusunu" sunan yazılım; elektronik kontrollerin modele dayalı tasarımını, simülasyonunu ve dağıtımını basitleştirmektedir. Bu eşsiz gelişmenin, mobil makine işlevlerinin tasarımını veya iyileştirilmesiyle ilgili çalışmaları dönüştürmesi beklenmektedir.

 

Dünyanın dört bir yanında mühendisler ve bilim adamları, şu anda IQAN ve Simulink ürün ailelerinden faydalanarak otomotivden elektroniğe kadar çeşitli sektörlerde keşif, inovasyon ve geliştirme süreçlerini hızlandırmaktadır. İki yazılım ortamının entegre edilmesi, daha verimli ve kullanışlı bir araç zinciri ile geliştirme süresini azaltmakta ve kullanıcılara gerçek zamanlı uygulamalarda üretime hazır donanıma hızlı bir şekilde kod dağıtma konusunda benzersiz bir yol sunmaktadır.

 

Simulink modellerinin IQAN ekosistemine kusursuz entegrasyonu, IQAN-MC4x denetleyicilerini hedefleyen Simulink modellerinden gerçek zamanlı uygulamaların otomatik olarak oluşturulmasını sağlamaktadır. Farklı zaman bazları ve öncelikleri olan birden fazla modelin eşzamanlı yürütülmesi de desteklenmektedir.

 

Simulink modelleri, IQANdesign uygulama mantığında Inport ve Outport bağlantı noktalarıyla, özel bir gerçek zamanlı çekirdekte uygulanmaktadır. Kullanıcılar, IQANdesign'ı kullanarak IQANsimulate tarafından sağlanan sistem simülasyonlarına da eklenen Simulink modellerini görüntüleyebilmekte ve bunlarda gezinebilmektedir. Ayrıca Simulink Test Noktaları IQANdesign/IQANrun'da görülebilmekte ve ölçülebilmektedir.

 

Parker Hannifin ürün müdürü Johan Lidén şunları söylemektedir: "İşletmeler inovasyon konusunda artan bir baskı altında. MathWorks ile işbirliğimiz ise Ar-Ge ekipleri için zaman ve kaynak engellerini ortadan kaldıracak. IQANdesign 6, öğrenmesi ve ustalaşması kolay olan, güçlü, esnek ve pratik bir platform."

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Medya İrtibat Kişileri

Johan Lidén
IQAN Electronics Ürün Müdürü
Electronic Controls Business Unit, Parker Hannifin
Tel: +46 (0)317504417
E-posta: johan.liden@parker.com