Parker, Pro Display 12 uygulama tabanlı HMI'ı tanıttı

Merkezi kullanıcı arayüzü verimliliği artırır ve sürücü dikkatinin fazla dağılmamasını sağlar

 

Forssa, Finlandiya, 10. Mart 2020 Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri olan Parker Hannifin, ideal kamera bağlantı özelliklerine sahip üst düzey 12 inç HMI ekran modülü Pro Display 12 ile ekran portföyünü genişletiyor. Tarım ve inşaat gibi sektörlerdeki mobil makine OEM'lerine yönelik bu sağlam ve yüksek performanslı modül, güneş ışığında okunabilir bir ekrana ve dört çekirdekli CPU'ya sahiptir. Daha önce piyasaya sürülen Pro Display 10 gibi, en son Parker HMI birimi uygulama tabanlı bir platformla birlikte gelir ve hızlı, gelişmiş uygulama geliştirme çalışmalarına yönelik araçlar sağlar. Pro Display ile müşteriler, hem kabin alanından hem de maliyetten tasarruf sağlayarak, makine işlevselliği, diyagnostik, verimlilik araçları, bilgi-eğlence ve eğlence gibi çeşitli HMI işlevlerini merkezi tek bir HMI biriminden dağıtabilir.

 

Parker Pro Display 12; sezgisel, kolay kullanım için çoklu dokunma özelliğine sahiptir ve doğrudan güneş ışığında bile mükemmel görünürlük için yüksek ekran parlaklığı sağlayarak operatör güvenliğini ileri seviyelere taşır. Pro Display 12'de ayrıca IPS teknolojisinin kullanılması, etkileyici renk üretimi ile birlikte, geniş görüntüleme açılarından net görüntüler sağlar.

 

Verimliliği arttırıp sürücü dikkatinin dağılması gibi durumları azaltacak şekilde tasarlanan Pro Display, sistemde merkezi bir HMI birimi veya bağımsız bir ekran olarak kullanılabilir. HMI'ın belirli tek bir kontrol sistemi entegrasyonu ile sınırlı olmaması ve müşterilerin sınırsız sayıda uygulama ekleyebilmesi de diğer önemli özelliklerdendir. Aslında, Parker UX Toolkit'in içerdiği kullanımı kolay yazılım araçlarıyla belirli gereksinimlere göre özelleştirilmiş uygulamalar oluşturmak ve pazara sunma süresini kısaltmak mümkündür. Yeni HMI'a yönelik tipik uygulamalar arasında; tarım araçları, ormancılık hasat makineleri ve nakliye araçları, özel kamyonlar, otobüsler ve yolcu otobüsleri, mobil vinçler, konteyner istifleyicileri ve büyük tekerlekli yükleyiciler ile yol yapım makineleri gibi inşaat araçları bulunmaktadır.

 

Tarım sektörü için Parker’ın Pro Display 12, şirketin ISOBUS Evrensel Terminali (UT) ve Görev Denetleyicisi (TC) gibi iki uygulamasını içeren ISOBUS Suite yazılımı ile tedarik edilebilir. Bu uygulamalar; sistem geliştiricilerinin, örneğin traktör enstrümantasyonu, kamera görüntüleri ve elektronik kılavuzlarla ISOBUS işlevselliğinin bir arada bulunduğu, özel ve entegre bir HMI sistemi oluşturmalarına olanak tanır.

 

Yeni ekran, uygun maliyetli bir görüş sistemi uygulama olanağı sunan dört analog kamera arayüzüne sahiptir. Bu özellik, sürücünün görüş alanını genişletmek için "çevresel görüş" işlevselliğini de sağlar. Dört kamera arayüzünün yanı sıra, Pro Display 12'ye Ethernet anahtarı veya WLAN erişim noktası üzerinden bir dizi IP kamera da bağlanabilir.

 

Ürünün araç kabininde çok yönlü kullanımı, çok çeşitli iletişim arayüzleri ve bilgi-eğlence özellikleriyle desteklenmektedir. Örneğin, dört CAN veri yolu araçtaki çeşitli sistemler için iletişimi destekler. Dâhili bir anten kablosuz iletişimi desteklerken yazılım güncelleştirmeleri bir USB bağlantı noktası üzerinden bellek çubuğu kullanılarak kolayca yapılabilir. Ek olarak bir harici anten konnektörü de mevcuttur (FM-RDS radyo için). Ekran yatay veya dikey yönde monte edilebildiğinden çok yönlü kullanım daha da geliştirilmiştir. Dokunmatik ekran arayüzü, ekranın uygulamalarıyla hızlı ve doğru bir etkileşim sağlar, bununla birlikte platform uzaktan düğmeler veya istenirse bir dişli çark kullanılarak da kontrol edilebilir.

 

Pro Display ayrıca ses üretme ve sesli video gösterme özelliğine sahiptir; uzak ekran ve diyagnostik, ahizesiz akıllı telefon uygulamaları ve müzik akışı hizmetleri için Bluetooth kullanılabilir.

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Valéry Vançon
Pazarlama İletişimi Müdürü
Motion Systems Group Europe, Parker Hannifin
Tel: +33 (0)6 85 74 82 17
E-posta: vvancon@parker.com