SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

İnsanların yaşamlarında olumlu bir etki yaratmak ve gezegenimiz üzerindeki etkisini en aza indirmek Parker'ın sosyal sorumluluk girişimlerinin en önemli sonucudur.

Teknolojilerimiz, çözümlerimiz ve çalışanlarımız, hem dünyada hem de hizmet verdiğimiz yerel topluluklarda yaşam kalitesini etkileyen sorunların ele alınmasında kritik bir rol oynamaktadır. Parker, şirketimizin sağlığı ile çeşitli ekonomik, çevresel ve sosyal faktörler arasındaki güçlü bağlantıyı kabul etmektedir. Bu nedenle sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarımızı, çalışanların refahına, kaynakların sorumlu şekilde kullanımına ve faaliyet gösterdiğimiz topluluklara karşı sosyal sorumluluğa odaklarız.

Sosyal Sorumluluk

  • Parker ekip üyeleri, ABD'de onlarca yerel United Way programını desteklemek için 2018'de yaklaşık 1 milyon dolar bağışladı.

  • Parker Hannifin Vakfı 2018 yılında, ihtiyaç duyan topluluklar, eğitim, afet yardımı ve enerji/su tasarrufu konularına odaklanan yüzlerce yardım kuruluşuna 6 milyon doların üzerinde bağışta bulundu.

Çevre Yönetimi

  • Parker 2004 yılından bu yana enerji endeksini %54, sera gazı endeksini %50 oranında azalttı.

  • Parker şu anda üretim faaliyetlerinden kaynaklanan atıkların %85'inden fazlasını geri dönüştürmektedir.

  • Karbon Saydamlık Projesi'nde 2018 İklim Değişikliği Puanımız, çok çeşitli eşdüzey endüstriyel şirketler arasında en üst çeyrekte yer aldı.

Emniyet

  • Kaydedilebilir Olay Oranımızı son 5 yılda (2018'deki %21'lik azalma dahil olmak üzere) %54 oranında düşürdük.

  • Yüksek Performanslı Ekiplerimiz sıfır güvenlik olayı hedefimize ulaşma konusunda büyük bir gayret göstermektedir.

En yeni Sürdürülebilirlik Raporumuzu indirin

Sürdürülebilir İş: Akıllı ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin