Parker SensoControl wprowadza do oferty nowy czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link do inteligentnych rozwiązań z zakresu Internetu rzeczy

Bielefeld, Niemcy, 16 września 2021 r. — firma Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadziła na rynek czujnik ciśnienia SCPSi z funkcją IO-Link, aby sprostać oczekiwaniom klientów w coraz bardziej inteligentnych środowiskach przemysłowych.

 

Czujnik ten ma zoptymalizowaną, kompaktową konstrukcję umożliwiającą szczególnie łatwą i szybką parametryzację, a także sprawne przekazanie do eksploatacji dzięki interfejsowi IO-Link. Oznacza to, że dane są dostępne szybciej i w znormalizowanej formie, dzięki czemu nadają się do wykorzystania na przykład w systemach ERP. Prowadzi to finalnie do oszczędności oraz zwiększonej wydajności.

 

Technologia IO-Link zapewnia wolną od zakłóceń transmisję danych, która jest oparta na całkowicie cyfrowym sygnale 24 V. Transmisja sygnału jest doskonale zabezpieczona przed wpływami z zewnątrz, dlatego można zapomnieć o niedokładnościach w pomiarach.

 

Technologia IO-Link umożliwia pomiar w szerokim zakresie wartości. Daje to użytkownikom większą elastyczność oraz możliwość łatwej integracji w ramach istniejących systemów, upraszczając tym samym proces projektowania rozwiązań do monitorowania stanu. Czujniki IO-Link zapewniają również zdalną diagnostykę.

 

Więcej informacji o czujnikach ciśnienia SCPSi można znaleźć na stronie internetowej: https://ph.parker.com/pl/pl/io-link-pressure-sensor-and-switch-scpsi

 

O firmie Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Od ponad wieku firma przyczynia się do przełomowych odkryć inżynieryjnych, które prowadzą do lepszego jutra. Dowiedz się więcej na stronie www.parker.com lub na profilu @parkerhannifin.

Contactos de medios

Katharina Leifeld
Fluid Connectors Group Marcom Leader EMEA
Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG
Tel.: +49 (0) 521 40484169
E-mail: katharina.leifeld@parker.com