Parker'ın Pro Display 10 ürünü, UR-E10 test standardında belirtilen teknik özelliklere göre denizcilik sertifikası aldı

Dokunmatik ekranlı entegre HMI modülü, en zorlu gemicilik ve açık deniz uygulamalarında güvenli kullanım için onaylandı

 

Forssa, Finlandiya, 10. Temmuz 2020 – Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri olan Parker Hannifin, Pro Display 10 insan makine arayüzü (HMI) ekranı ürününün IACS'nin (Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği) katı UR-E10 test standardında belirtilen teknik özelliklere göre denizcilik sertifikası aldığını duyurdu. Sertifika; zorlu gemicilik ve açık deniz uygulamalarında elektrik, EMI (elektromanyetik girişim) ve çevre performansına dikkat çekmektedir.

 

UR-E10; gemilerdeki kontrol, izleme, alarm ve koruma sistemlerinde kullanım amaçlı elektrikli, elektronik ve programlanabilir ekipmanın tip testi koşullarını tanımlıyor. Çok noktalı testler; aralarında bir haricî güç kaynağı arızası testi, ESD (elektrostatik boşalma) ve ani yükselme bağışıklığı, kuru ve nemli sıcak, titreşim ve alev geciktirmenin de bulunduğu çok ve çeşitli performans hususlarını kapsıyor.

 

Pro Display 10, Bureau Veritas Marine & Offshore sınıflandırma kuruluşu tarafından verilen Tip Onayı Sertifikası'na layık görüldü. Sertifika, bu kuruluşun "çelik gemilerin sınıflandırılması" ile ilgili kurallarına uyumluluğu ayrıntılı biçimde ele alıyor.

 

Bu zorlu standartları karşılaması sayesinde Parker, denizcilik sektöründeki müşterilerine denizcilik uygulamaları için esnek, az yer kaplayan, uygun maliyetli ve güvenilir bir HMI çözümü sunma olanağına sahip oluyor.

 

10 inç'lik dayanıklı HMI ekran modülü, kolay kullanım için çoklu dokunma özelliğini sunuyor. Ayrıca, IPS teknolojisinin kullanılması; geniş görüntüleme açılarında etkileyici renklere sahip net görüntülere olanak sağlıyor. Bu, denizcilik uygulamalarında karşılaşılabilecek çok değişken ışık koşullarında özellikle önemlidir.

 

Pro Display, uygulama tabanlı bir platformdur ve hızlı ve gelişmiş uygulama geliştirme araçları sağlar. Parker'ın UX Toolkit yazılım araçları; dinamik kullanıcı arayüzü ve akıcı arayüz animasyonlarının yanı sıra kullanım kolaylığı ve akıllı veri yönetimi gibi modern özellikler sunarak müşterilerin HMI uygulamaları için daha iyi kullanılabilirlik olanağı sağlar. Pro Display sayesinde müşteriler; makine işlevselliği, diyagnostik, iş yönetimi, veri izleme ve görselleştirme gibi özelleştirilmiş HMI işlevlerinden yararlanabilir.

 

Pro Display 10, sistemde merkezî bir HMI ünitesi veya bağımsız bir ekran olarak kullanılabilir. Denizcilik uygulamalarındaki çok yönlü kullanım, çok çeşitli iletişim arayüzleri ile desteklenmektedir. Örneğin, dört CAN veri yolu ile Ethernet, uygulamadaki çeşitli sistemler için iletişimi destekler.  İki analog kamera arayüzünün yanı sıra, bir dizi IP kamera da Ethernet anahtarı veya bir WLAN erişim noktası yoluyla bağlanabilir.

 

Dokunmatik ekran arayüzü, ekranın uygulamalarıyla hızlı ve doğru bir etkileşim sağlar, bununla birlikte platform, tercihe göre bir uzaktan kumanda veya bir pals çarkı (pulse wheel) kullanılarak da kontrol edilebilir.

 

Parker'ın Pro Display serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu sayfayı ziyaret edin: http://solutions.parker.com/prodisplay

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Anu Tuominen
Ürün Müdürü
Electronic Controls Business Unit, Parker Hannifin
Tel: +358 (0)50 5141 589
E-posta: anu.tuominen@parker.com