Gas Separation and Filtration Division EMEA

Parker, CDAS ve OFAS kurutucularıyla karşınızda: doğru hava kalitesi ve maksimum performansı elde etmek için filtre entegre edilmiş kurutucularıyla yepyeni bir seri

Istanbul, Turkiye, 19 Eylül 2017- Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, filtre entegre edilmiş kurutucularıyla tamamen yeni bir seri sunuyor: Parker Zander CDAS (Temiz Kuru Hava Sistemi) ve OFAS (Yağsız Hava Sistemi) yenilikçi teknolojisiyle öne çıkıyor; uygun hava kalitesi ile etkili bir kullanım elde etmenizi sağlıyor. Her iki sistem için de hava kalitesinin ISO 7183 ve ISO 8573-1 standartlarına uygunluğu 3. parti  kurumlar tarafından onaylanmıştır. Ayrıca OFAS, yağlı ve yağsız kompresörlerden gelen yağı da Sınıf 0 kalitesine çevirir. Bu hava kalitesi, kritik uygulamaların kullanımı için en kaliteli havayı yağsız kompresör maliyetinin çok daha altında fiyatlarla sunar. CDAS ve OFAS sistemlerinin ikisine de Parker domnick hunter OIL-Xin son teknolojisine sahip gelişmiş filtreleri entegre edilmiştir.

 

Bu yeni nesil kurutucular, normale göre daha uzun zaman dilimlerinde bile yüksek performans elde edecek şekilde tasarlanmıştır. Verim ve üretkenlik konusunda sektöre yeni standartlar getiren bu kurutucuların özel yüksek dayanımlı kurutucu tüplerine slika jeller snowstorm adı verilen kar fırtınası şeklinde özel doldurma yöntemiyle doldurulur ve slika jellerin aralarında oluşacak boşluklar minimuma indirilir. Böylece slika jel yoğunluğunu artırılır, boşluk oluşma etkisini engeller, uygun yoğuşma noktasını garanti eder ve kompresörün enerji tüketimini azaltarak basınç farkını azaltır. 

 

Azalan servis süresi, yedek parçalarda daha fazla sadelik, maksimum çalışma süresi, daha uzun bakım dönemleri ve daha uzun kullanım süresi sayesinde minimum toplam maliyeti ve en iyi fayda - maliyet oranını sağlar.

 

Tasarruf ve verimlilik yüksek performansla buluşuyor: Parker Zander, CDAS ve OFAS kurutucularıyla tasarruflu, verimli, kaliteli, fonksiyonel ve uzun ömürlü olma özelliklerinin olabilecek en iyi kombinasyonunu sağlamak amacıyla basınçlı hava kurutma ve filtreleme sistemlerini yeniden tanımlamıştır. En yeni enerji tasarrufu teknolojileri her ünitede standart olarak yer almaktadır. Gelişmiş basınçlı hava akışışekli ve eşsiz filtresiyle, sabit bir düşük basınç farkı oluşturur. Özellikle düşük enerji tüketimi ve daha düşük işletme masrafları için bu çok önemlidir. İki sistemde de kullanılan filtreler, Parker domnick hunter tarafından geliştirilen en yeni OIL-X teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, Parker Zander CDAS ve OFAS kurutucu serileriyle birlikte geliştirilmiştir ve dört farklışekilde mevcuttur (su seperatörü, coalescing-hat filtresi, partikül tutucu ve aktif karbon filtre).

 

Tüm ünitelerde enerji tasarrufu teknolojisi standart olarak bulunduğu için CDAS ve OFAS hem enerjiden hem paradan tasarruf etmenizi sağlar. Kurutucu kullanımını, dış ortam şartlarına ve basınçlı hava ihtiyacına göre otomatik olarak ayarlar. Böylece en uygun enerji tüketimini ve kurutucudan maksimum verim elde edilmesini sağlar. Sonuçta daha az bakım ihtiyacı ve %85'e kadar varan enerji tasarrufu ile son derece düşük enerji maliyeti ortaya çıkar. Üstelik, tam geçişli (küresel) vanalar minimum basınç kaybıyla hava akışını sağlar ve sistemin yaratacağı basınç farkını minimuma indirir. Böylece kompresörün enerji tüketiminin önemli ölçüde azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca, kurutucu içerisine slika jeller snowstorm adını verdiğimiz kar fırtınası doldurma yöntemiyle doldurulmuştur. Böylece, genel işletim maliyetini azaltarak eşi bulunmaz bir 5 yıllık kullanım ömrü sunar.

 

CDAS ve OFAS sistemlerinin kurulumu, kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. İki sistem de, kullanım durumları ve sistem durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan geniş HMI görüntüleme ekranlarına sahiptir. Kurutucu ayarları, özel ekipmanlara ihtiyaç duyulmadan en düşük kullanım basıncına kolayca ayarlanabilir. Üstelik, vidalıüst kapağı kurutucu tüplerine kolayca ulaşılmasını sağlayarak özel aletlere ihtiyaç duyulmaksızın son derece hızlı bir şekilde slika jel değişimi yapılmasını sağlar.

 

CDAS ve OFAS sistemleri üretim güvenliği ve gönül rahatlığı sağlar. Makinaların sağladığı havanın ISO 8573-1 standartlarına uygunluğu 3. parti yetkili kurumlarca onaylanmıştır. Üstelik OFAS, yağlı ve yağsız kompresörlerin hatta verdiği yağı da filtreleyerek gene 3. Parti yetkili kuruluşlar tarafından onaylanmış sınıf 0 hava kalitesine şartlandırır. Aşınmadan korunan kolonlar, uzun bir kullanım süresi ve 10 yıllık garanti sağlar.

 

Parker Adsorpsiyon Sistemleri - Üretim Müdürü Stephen Stewart, konuyla ilgili ayrıca şu sözlere de yer vermiştir: "CDAS ve OFAS kurutucu sistemleriyle basınçlı hava şartlandırılmasını yeniden tanımladık." "Sistemler, son derece etkili ve üstün hava kalitesi sağlarken aynı zamanda çevre dostu ve enerji tasarruflu teknolojileri standart olarak sunar. Hem CDAS’in hem de OFAS’ın, uzun kullanım süresi ve düşük maliyeti bir araya getirerek sektör için yeni bir mihenk taşı olduklarını gösteriyor."

 

Her iki sistem de Şubat ayının başında siparişe hazır olacaktır. Detaylı bilgi için web sitemizden; www.parker.com bilgi alın.

 

 

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker Türkiye, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en geniş ürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker Türkiye hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com/tr adresini ziyaret edin ya da @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Ercan Pala
Pazarlama Koordinatörü
Telefon: +90 216 501 98 17
E-Mail: ercan.pala@parker.com
www.parker.com/tr