Parker, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan dayanıklı konnektör sistemi Evrensel İtmeli Bağlantı'yı piyasaya sürdü

Kaarst, Almanya. 10. Mart 2020 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri olan Parker Hannifin, dayanıklı Evrensel İtmeli Bağlantı (UPTC) konnektör sistemini pazara sundu. Boru bağlantıları için tasarlanan bu yeni sistem çok çeşitli uygulamalarda kullanıma uygundur. Bunlara; kurulum yerinin oldukça dar olduğu veya montajın hızlı yapılması gereken yerlerde, yüksek basınç seviyeleri ve ağır titreşimler nedeniyle geleneksel bağlantıların başarısız olabileceği durumlar dâhildir.

 

UPTC konnektör sistemi, ISO 8434-1'e uygun şekilde 24°'lik tüm vida bağlantı parçaları ile birlikte kullanılabilir. Parker, talep edildiğinde prefabrik ve önceden şekillendirilmiş borular da sağlayabilir.

 

UPTC'nin montajı şaşırtıcı derecede hızlı ve kolaydır. Borunun ucunu sistemdeki somunla hizalayıp takmak yeterlidir. Paslanmaz çelik sabitleme klipsi yerine oturur oturmaz, bağlantı titreşimlere dayanıklı olarak ve güvenli şekilde yapılmış demektir. Uzun süreli kullanımdan dolayı çok fazla kir biriktiği durumlarda bile, sistem somunu özel aletler kullanmadan kolayca açılabilir. Somun, korozyona dayanıklı Cr(VI) içermeyen bir kaplamaya sahiptir, 6-22 mm'lik boyutlarda tedarik edilebilir ve 400 bar'a kadar nominal basınçlar için tasarlanmıştır.

 

Kullanıcı, işarete bakarak bağlantının doğru şekilde yapılıp yapılmadığını anlayabilir. İşaret somunun içindeyse bağlantı sızdırmaz şekilde ve düzgün yapılmış demektir. Özellikle erişilmesi zor yerlerde veya zamanın kısıtlı olduğu durumlarda (örneğin, bir konveyör bandında) çalışırken montaj açısından kazanılan zaman büyük bir avantaj sağlar.

 

Parker’ın Evrensel İtmeli Bağlantı Sistemi, açık havada çalışırken kire karşı mükemmel koruma sağlar. Dolayısıyla titreşime dayanıklı tasarıma sahip bu bağlantı sistemi ticari araçlarda veya traktörlerdeki hidrolik sistemlerde kullanım için idealdir. Evrensel İtmeli Bağlantı, dar kurulum koşullarında dar bağlantıların kolayca yapılmasını gerektiren rüzgar türbinleri ve takım tezgahlarının yapımında kullanım için de uygundur.

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Georg Kälble
Pazarlama Hizmetleri Müdürü
Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG
Tel: +49 (0) 521 40484209
E-posta: georg.kaelble@parker.com