Společnost Parker vydává nový softwarový nástroj pro údržbu modulů IQAN

IQANgo se bezdrátově připojuje pro okamžitý přístup k důležitým údajům o výkonnosti

 

Mölnlycke, Švédsko, 19. srpna 2020 – Společnost Parker Hannifin, světová špička v oboru pohybových a řídicích technologií, vyvinula uživatelsky přívětivý nástroj pro servis a údržbu řídicích jednotek a displejů řady IQAN. IQANgo umožňuje servisním technikům či vlastníkům strojů se bezdrátově připojit k modulům IQAN ve strojích a provádět celou řadu akcí, např. kontrolu stavu systémů nebo odstraňování chyb a alarmů.

 

Nástroj IQANgo, který je kompatibilní se systémem iOS a Android, se připojuje k modulům IQAN prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth nebo internetu a poskytuje vzdálený přístup k informacím v reálném čase. Nástroj byl navržen s kompaktním rozhraním, které dokonale odpovídá obrazovkám tabletů a chytrých telefonů a zobrazuje všechna relevantní data a grafy přehledným a čitelným způsobem.

 

Konkrétní vlastnosti nástroje IQANgo zahrnují přehled systému, který uživatelům umožňuje rychle vyhledat alarmy či chyby související s modulem či vstupem/výstupem. Funkce vzdálené pomoci zase umožňuje používat chytré telefony jako „modem“ a připojit zařízení IQAN k internetu, což umožňuje pracovníkům provádět na dálku operace, jako vyhledání závady a aktualizace a kalibrace softwaru.

 

Nástroj IQANgo rovněž uživatelům umožňuje zobrazit veškeré protokoly a jejich obsah a funkce filtrování přináší rychlý přístup k relevantním informacím. Funkce měření představuje výkonnější nástroj pro řešení problémů nebo pro zobrazení hodnoty u konkrétního vstupu, výstupu či interního kanálu. Veškeré naměřené hodnoty se zobrazí s odpovídající jednotkou a stavem nebo ve formátu, který je více vizuální, jako je např. spojnicový graf.

 

Nástroj IQANgo je navíc vybaven funkcí pro úpravu vstupů, výstupů a parametrů v reálném čase. V případě potřeby je také možné jej nastavit zpět na výchozí hodnoty z výroby.

 

Johan Lidén, produktový manažer ve společnosti Parker Hannifin, poznamenal: „IQANgo je výkonná a intuitivní platforma, která servisním technikům nebo vlastníkům zařízení poskytuje okamžitý přístup k informacím v reálném čase a umožňuje jim tak pracovat flexibilněji a produktivněji. Tyto praktické informace umožňují informovanější rozhodování o servisních a údržbářských činnostech, což zase zlepšuje výkon zařízení a šetří tak čas i peníze.“

 

IQANgo nahrazuje předchozí aplikace pro Android/iOS – konkrétně IQANrun pro tablety a IQANsync pro chytré telefony. Je k dispozici v obchodech Google Play a Apple App Store jako bezplatná aplikace.

 

O společnosti Parker Hannifin
Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

Kontakt pro média

Johan Lidén
produktový manažer, IQAN Electronics
obchodní jednotka Electronic Controls, Parker Hannifin
Telefon: +46 (0)317504417
E-mail: johan.liden@parker.com