Parker'ın fırçasız servo motorları ve sürücülerinin güvenliği ve hassasiyeti röntgen masalarında kanıtlandı

Sürücü çözümü CAT Medical Systems’ Helios DRF masası için çok çeşitli hareket imkanları sağlıyor

Istanbul, Turkiye, 13. Aralık 2017 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, hastaların güvenli ve sorunsuz hareketini sağlamak için şirketin SMB düşük ataletli fırçasız servo motorlarını ve SLVD-N servo sürücülerini kullanmanın avantajlarını ön plana çıkararak yeni bir iş alanına girdi.

 

İtalya merkezli bir firma olan CAT Medical Systems, bu çözümü tamamen uzaktan kumandalı röntgen masası Helios DRF'nin tasarımı ve üretiminde kullandı. Helios DRF'nin her hareketi; optimum operatör kullanımını kolaylaştırmak, hastanın maksimum güvenliğini sağlamak ve röntgen sırasında hastanın dış etkilerden kaynaklı hareketini engellemek için tasarlandı.

 

Her Helios DRF makinesi; SMB düşük ataletli, 3 ila 10 Nm arasında değişen altı adet fırçasız servo motoruna sahiptir. Motorlardan dördü ek güvenlik için frenle donatılmıştır. Bu yüksek performanslı motorlar, motor şaftının içine benzersiz şekilde yerleştirilen Neodimyum-Demir-Bor mıknatıslara sahip "Çıkık Kutup" teknolojisini taşır.

 

Bunlara ek olarak, 5 ila 10 A arasında değişen altı adet SLDV-N servo sürücüsü, kontrolörden gelen komut sinyallerini alır, sinyalleri amplifiye eder ve akımı servo motorlara iletir. Bu sayede hareket, tork ve konumlandırma için gereken hassas aralığı üretir.

 

Parker Hannifin İtalya'da Orta-Güney İtalya Otomasyon Müşteri Yöneticisi olan Michelangelo Matullo bu konu hakkında şunları söyledi: Parker, müşterilerini mühendislik evresinden ilk makinelerin kurulumuna kadar her geliştirme aşamasında destekler." "Daha önceki çözümlere kıyasla Parker ürünlerinin güvenilirliği ve hareketlerin tekrarlanabilme özelliği müşteri için önemli bir paramatredir."

 

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Parker, 61 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusya’nın da olduğu 28 ülkenin sorumluluğunu devralarak Parker Merkez ve Doğu Avrupa SatışŞirketi (SC CEE) adı altında müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker SC CEE, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en genişürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com/tr adresini ziyaret edin ya da @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Ercan Pala
Pazarlama Koordinatörü
Parker Hareket ve Kontrol Sist. Ltd. Şt
Telefon: +90 216 501 98 17
E-Mail: ercan.pala@parker.com