Az kurşunlu solenoid valf çalışmaları, içecek dağıtım sistemlerine emniyet ve uzun ömür getiriyor

Parker’ın yeni LLB valf çalışmalarında paslanmaz çelik kovanlar, pistonlar ve nozüller yer alıyor

 

Istanbul, Turkiye, 12. Haziran 2018 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, içecek dağıtım endüstrisindeki uygulamalar için Az Kurşunlu Pirinç gövde (LLB) serisi solenoid valf çalışmaları piyasaya sürdü. Kahve makineleri, içecek otomatları ve otomatik su dağıtıcıları monte edilmek üzere tasarlanan valf çalışmalarında paslanmaz çelik pilot bulunmaktadır. Bunların dağıtım sistemlerinde birçok potansiyel kullanımları bulunur, örneğin: kazan suyu yükleme kontrolü, buhar kontrolü, soğuk, sıcak ve aşırı sıcak su kapama, soğuk su ve buhar karıştırma ve buhar basınç kontrolü.

 

Valf çalışması gövdesi CW510L pirinçten (<%025 kurşun içerikli) yapılmış ve paslanmaz çelik kovan, piston ve nozül de valf çalışmasının ömrünü, dayanıklılığını ve kireç birikimi direncini artırmak üzere geliştirilmiştir. Tasarım, yüksek sistem güvenilirliğini destekleyerek ekipman arızası riskini en aza indirir ve olası kesintileri önler. Kullanılan kurşunsuz malzemeler NSF51/2014 ve EN16889/2016 dahil olmak üzere uygulanan en zorlayıcı standartlara uyacak biçimde özenle seçilmiştir. Metal yapı ayrıca içecek dağıtım sistemlerinde kilit gereksinimler olan yüksek sıcaklık değişikliklerine, ısı transferine ve üstün dayanıklılığa da izin verir.

 

LLB serisi 2/2 ve 3/2 konumlu sunulmaktadır. Ruby veya FDA FKM sızdırmazlığı mevcuttur, öte yandan kullanıcılar 1/8G ve ¼”G dişölçüleri arasından tercih yapabilir. Ürün grubunda ayrıca oldukça kompakt bir seçenek olan 121WH/131WH serisi bulunur, bu da yine 2/2 ve 3/2 konumlu mevcuttur.

 

LLB valfleri herhangi bir pozisyonda montajlanabilir, ancak genelde 32mm bobin ile gövdenin üstünde dikey pozisyonda yerleştirilmesi önerilmektedir. IP65 VDE ve UL onaylıçözümler de dahil olmak üzere, geniş yelpazede yüksek performanslı ve düşük güç tüketen elektrikli parçalar belirlenebilir.

 

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Parker, 61 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da sosyal medyada @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusyanın da olduğu 28 ülkeden oluşan yeni bölgesinde Parker Merkez ve Doğu Avrupa SatışŞirketi (SC CEE) adı altında müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker SC CEE, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en genişürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da sosyal medyada @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Ercan Pala
Stratejik Pazarlama Koordinatörü
Parker Hareket ve Kontrol Sist. Ltd. Şti
Telefon: +90 216 501 98 17
E-Mail: ercan.pala@parker.com