Parker, Yakıt Hücreli Elektrikli Otomobillere Hızlı Şekilde Basınçlı Hidrojen Yakıtı İkmalinde Kullanılacak Polyflex 2440P-04V32 HT-P Hidrojen Hortumunu Sunar

Yeni ISO 19880-5 standardını temel alan esnek ve yüksek performanslı çözüm, güvenlikle uzun kullanım ömrünü bir araya getiriyor

 

Lampertheim, Almanya. 16. Nisan 2020Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri olan Parker Hannifin Corporation bünyesindeki Polyflex Division, yakıt hücreli elektrikli otomobillere yüksek basınçlı hidrojen yakıtı ikmali için özel olarak geliştirilen yeni Polyflex 2240P-04V32 HT-P Hidrojen hortumunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. ISO 19880-5 uyumlu hortumlar, -40°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda çok hızlı yakıt ikmali sağlar.

 

Polyflex Hidrojen Hortumunun nominal iç çapı 6,4 mm (1/4 inç), minimum büküm yarıçapı 150 mm'dir (5,90 inç). Endüstriye liderlik eden 875 bar çalışma basıncı, dağıtıcı üreticilerinin yavaş ve düşük basınçlı hidrojen yakıt ikmalinin arz ettiği kısıtlamaların üstesinden gelmelerini sağlar. Hortumlar, dağıtıcı ile binek otomobili arasında güvenli ve esnek bir yüksek basınç bağlantısı sağlar. Esas olarak ISO DIS 19880-5'e uygun olarak H70'e göre test edilen basınç, 2440P-04V32 HT-P hidrojen hortumunu yakıt istasyonlarında değişken ve öngörülemeyen çalışma koşullarıyla karşı karşıya kalan operatörler için mükemmel bir seçim haline getirir.

 

Parker’ın Polyflex Division Pazar Geliştirme Müdürü Alexander Hertje şunları söylüyor: “Günümüzün dağıtıcı üreticisi mühendisleri; %100 güvenlik sağlayan, kullanımı kolay bir tasarıma ve uzun bir kullanım ömrüne sahip dayanıklı çözümler istiyorlar. Parker, yarının artan zorluklarını karşılamak için hortum ürününü sürekli geliştiriyor. Yeni hidrojen dağıtıcı hortumu, daha uzun bir kullanım ömrü ile gelişmiş performans özelliklerine sahip. “Dar büküm yarıçapı sayesinde, kurulumlar yerden tasarruf sağlıyor, aşınma dayanımı yüksek, ozona ve UV'ye ileri derecede dayanıklı kılıf dış mekanda kullanımı destekliyor ve aşınma ile ilgili sorunların yanı sıra kılıfta çatlama risklerini azaltıyor.”

 

Parker’ın en yeni hidrojen hortumu, dört katman yüksek mukavemetli tel takviyesi ile korunan yüksek performanslı termoplastik bir iç katmana sahiptir. -40°C ila +85°C (-40°F ila +185°F) arasında geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı, ileri düzeyde temizlik ve son derece düşük geçirgenlik oranı ile 2440P-04V32 HT-P Hidrojen hortumu, H70 basınç sınıfı dağıtıcı uygulamaları için son derece uygundur.

 

Parker’ın Polyflex Hidrojen Dağıtıcı Hortumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.parker.com adresini ziyaret edin

 

Polyflex Division Hakkında
Parker’ın Polyflex Division'ı, Parker Hannifin Akışkan Konnektörler Grubu'nun bir parçasıdır ve akışkan transferi için bileşenler ve sistemler sağlayan bu bölüm, polimer bazlı hortum ve borularda endüstri lideridir. Polyflex hortumları, müşterilerin üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olmak için yerel Parker desteğiyle tüm dünyada mevcuttur. Parker Polyflex Division'ı www.parker.com/polyflex adresinden ziyaret edebilirsiniz.

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Alexander Hertje
Pazar Geliştirme Müdürü
Parker Hannifin Corporation
E-posta: Alexander.Hertje@parker.com