Yeni Parker Online Mühendislik Aracı, O-Ring Seçimini Kullanıcılar İçin Kolaylaştırıyor

Parker O-Ring Seçme Aracı, malzeme seçimi ve boyutlandırmayı tek bir araçta birleştirerek kolaylık, hızlılık ve hassaslık bakımından güvenilir sonuçlar sağlıyor.

 

Istanbul, Turkiye, 12. Haziran 2018 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin Engineered Materials Grubu, bugün, yeni web tabanlı mühendislik aracını kullanıma sunduğunu duyurdu: Parker O-Ring Seçme Aracı. Bu yenilikçi araç, kullanılan uygulamanın koşullarına göre doğru O-Ring malzemesinin ve keçe boyutunun hassas şekilde seçilmesine olanak tanıyor. Malzeme ve boyut seçiminin, birbirleriyle optimum uyum göz önünde tutularak yapılması, güvenilir sonuçlar sağlar ve bir sonraki uygulamada, O-Ring’den istenen performans elde edilir. Parker O-Ring Seçme Aracı, hem İngiliz ölçüm standartlarını (imperyal) hem de metrik standartları kapsamaktadır.

 

Malzeme Seçimi ve Sızdırmazlık Sistemi Tasarımı
Parker O-Ring Seçme Aracı, kapsamlı bir sızdırmazlık malzemesi yelpazesini, O-Ring keçeleri için bir hesaplama platformu ile bir araya getirir. Malzemeler seçilirken, çalışma sıcaklıkları, sızdırmazlık uygulamasıyla ilgili akışkanlar, polimer grubu ve keçe sertliğinin yanı sıra gerekli onaylar ve uyumluluklar da dikkate alınır. 

 

Daha sonra, bu şekilde nitelendirilen malzemenin veri grubu, sızdırmazlık sisteminin nihai seçiminde kullanılmak üzere ilgili bölüme iletilir. Parker O-Ring Seçme Aracı, bu adımda sızdırmazlık sisteminin parametrelerini belirlemek için kullanıcıya kapsamlı seçenekler sunar. Bu parametreler arasında keçenin ve donanım bileşenlerinin termal genleşme katsayıları, keçenin hacimsel şişmesi ve donanım bileşenlerinin üretim toleransları sayılabilir. 

 

Kullanımı Kolay Tasarım
Güvenilir sonuçlar sağlamanın yanı sıra üst düzeyde kullanım kolaylığı da Parker O-Ring Seçme Aracı'nın geliştirilmesindeki temel hedeflerden biridir. "Hizmet Koşulları ve Malzeme Seçim Aracı", "Boyut Seçim Aracı" ve "Notlar" adlı ana bölümlere ayrılan üç parçalı tasarım, kullanım kolaylığı amaçlanarak mantıklı ve net bir şekilde düzenlenmiştir .

 

Parker O-Ring Seçme Aracı, konuyla ilgili tüm kullanıcılara www.parker.com/o-ring-selector adresinde, İngilizce sürümüyle sunulmuştur. Daha sonraki bir tarihte başka dillerin de kullanıma sunulması planlanmaktadır.

 

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Parker, 61 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da sosyal medyada @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusyanın da olduğu 28 ülkeden oluşan yeni bölgesinde Parker Merkez ve Doğu Avrupa SatışŞirketi (SC CEE) adı altında müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker SC CEE, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en genişürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da sosyal medyada @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Christine Stehmans, Pazarlama İletişim Müdürü
Parker Hannifin GmbH · Engineered Materials Group Europe
Arnold-Jäger-Str. 1 · 74321 Bietigheim-Bissingen, Almanya
Tel: +49 (0) 7142 351-440 · Faks: +49 (0) 7142 351-432
christine.stehmans@parker.com