Parker döner bağlantı parçaları hidrolik sistemlerin kullanım ömrünü uzatır

Kaarst, Almanya, 10. Mart 2020 - Sürücü ve kontrol teknolojilerinde önder sağlayıcı olan Parker Hannifin, zorlu koşullarda kullanım için özel olarak tasarlanmış yeni, döner bağlantı elemanı dizisi olarak Heavy Duty 360°ürünlerini geliştirdi.

 

Standart döner bağlantı elemanları, sabit bir noktayı bir hortum vasıtasıyla salınan, dönen veya hareket eden bir makine bileşenine bağlamak için kullanılır. Artık giderek daha fazla kullanıcı engebeli arazilerle, zorlu iklim koşullarıyla ve bazen de kötü altyapılarla uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ek olarak akış kapasitesi, sıcaklığa dayanıklılık ve genel çalışma koşulları ile ilgili talepleri de artmaktadır.

 

Bu durum ise yeni bir standardı gerekli kılmaktadır.

 

Parker, Heavy Duty 360° serisini zorlu koşullar için yeni, sağlam döner bağlantı elemanı versiyonu olarak geliştirmiştir. Kalitesi kanıtlanmış ve güvenilir rulmanlarımızın yeni tasarım ve sızdırmazlık konseptiyle birleşimi; basınç, sıcaklık ve korozyon direnci konusunda önemli gelişmeler sağlamaktadır. Ayrıca, dayanıklılık ve akışözellikleri de optimize edilmiştir.

 

Heavy Duty 360° bağlantı elemanları 420 bar nominal basınçta çalışabilir. Yeni sızdırmazlık ünitesi, düşük sıcaklıklarda kullanıma uygun olarak sürekli ve güvenilir sızdırmazlık performansı sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, döner bağlantı elemanının -40°C ila 95°C arasındaki ortam ve akışkan sıcaklıklarında çalışmasını sağlar.

 

Yeni tasarım sayesinde eğim azalmakta, tüm iç bileşenler korunmakta ve özellikle de sızdırmazlık elemanlarının ekstrüzyonu önlenmektedir. Yeni tasarım ve düşük sürtünme direnci, son kabul testinde 420 bar nominal basınçta belirgin aşınma olmadan tüm bileşenler için çok iyi bir dayanıklılık göstermiştir. Yeni tasarım Parker'ın önceki döner bağlantı elemanı portföyünün (DG101, DG102 vb.) yerini alıyor. Eski ve yeni standardın boyutları aynı olduğundan kullanıldıkları mevcut uygulamalarda kolayca değiştirilebilirler. Kaymalı yataklı döner bağlantı elemanları portföyümüz değişmeden kalacaktır (DVGE, DVWE).

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideridir. Şirket, yüzyılı aşkın bir süredir, daha iyi bir gelecek sağlayacak mühendislik buluşlarına olanak tanıyor. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Medya İrtibat Kişileri

Nicola Hardege
Pazarlama ve İletişimi Müdürü
Parker Hannifin Corporation
Telefon: +49 (0) 2131 4016 9332
E-posta: nhardege@parker.com